Konfederacja wylicza, ile pieniędzy rząd zmarnował na walkę z koronawirusem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Michał Wawer, Konfederacja

Michał Wawer, Konfederacja / Fot. screen yt.com

"Czas na rachunek za pozory walki z pandemią, ale wiemy, że ani PiS, ani PO nie rozliczą bezprawia" - mówili członkowie Konfederacji.

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda kończy 50 lat! Czy wycofa swój mrożący krew w żyłach projekt?

“Platforma i PiS to jedna klika”

Na konferencji prasowej z udziałem polityków Konfederacji padły słowa odnośnie ponad dwuletniej walki rządu z koronawirusem:

Gdyby nie ta konferencja, to pewnie nikt by nie zauważył, że zaszła jakaś zmiana. Natomiast ponad dwa lata temu, 20 marca 2020 roku, wszystkie parlamentarne partie, poza Konfederacją, zagłosowały za pierwszą ustawą covidową, która otworzyła furtkę do bezprawia. Czas na rachunek za pozory walki z pandemią. Wiemy, że ani PiS, ani PO nie rozliczą bezprawia, afer i zmarnowanych miliardów złotych. Platforma i PiS to jest jedna klika. Dopóki ta klika nie zostanie odsunięta od władzy, dopóki władza w Polsce nie zostanie przez Polaków przekazana ludziom spoza tej kliki, to żadna z tych afer, ani z wielu afer, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat, nie zostanie rozliczona.

“Czas na rachunek”

Mecenas Michał Wawer, skarbnik Konfederacji, wspomniał o aferach związanych z covidową polityką. Między innymi o tzw. aferze respiratorowej, gdzie – jak powiedział – „za 200 mln zł – od handlarza bronią kupowano respiratory, których tylko niewielka część trafiła do Polski”. Albo o tzw. aferze maseczkowej, gdzie „za 5 mln zł kupowano maseczki od instruktora narciarstwa (ówczesnego) ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego”.

Mec. Michał Wawer stwierdził też, że doszło do „afery szczepionkowej”. „Za kilkanaście miliardów złotych zakupiono ponad dwieście milionów szczepionek przeciwko COVID-19, z których zdecydowana większość nie zostanie wykorzystana, zmarnuje się, albo nigdy nie zostanie przez Polskę odebrana, a zapłacić za nie trzeba”.

Wawer przypomniał, że pod koniec kwietnia Konfederacja złożyła w tej sprawie do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY