Chiny niezadowolone z traktowania Rosji w ONZ. “W Radzie Praw Człowieka panuje hipokryzja”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijan / Fot. Twitter

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych skrytykowało Radę Praw Człowieka ONZ po przyjęciu przez nią rezolucji w sprawie przestępstw Rosji na Ukrainie, mówiąc, że organ stosuje podwójne standardy.
  • Rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Zhao Lijan oskarżył Radę Praw Człowieka o hipokryzję.
  • Stwierdził, że rada toleruje agresję niektórych narodów, jednocześnie potępiając inne kraje.
  • Odniósł się do głosowania Chin ws. rozpoczęcia dochodzenia ws. naruszeń praw człowieka na Ukrainie dokonywanych przez wojska rosyjskie.
  • Zakwestionował on również dane ONZ odnoszące się do dezinformacji ws. wojny na Ukrainie.
  • Zobacz także: Chińska armia ćwiczy atak na Tajwan? Makiety amerykańskich niszczycieli i lotniskowców

Podczas piątkowego briefingu prasowego rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Chin Zhao Lijan oskarżył Radę Praw Człowieka o hipokryzję, która ma polegać na tolerowaniu agresji ze strony niektórych narodów, przy jednoczesnym potępianiu za nią innych państw.

Lijan odniósł się tym samym do czwartkowej rezolucji Rady Praw Człowieka ONZ dotyczącej rozpoczęcia dochodzenia w sprawie naruszeń praw człowieka przez wojska rosyjskie na Ukrainie. Wszyscy członkowie ONZ, z wyjątkiem Chin i Erytrei, głosowali za przyjęciem rezolucji.

W Radzie Praw Człowieka rośnie liczba upolitycznionych podwójnych standardów i selektywnych praktyk. Powód, dla którego Chiny zagłosowały przeciwko Ukrainie, opiera się na pryncypialnym stanowisku Chin w kwestii ukraińskiej

– stwierdził rzecznik chińskiego resortu dyplomacji.

Rada Praw Człowieka często organizowała specjalne spotkania w niektórych krajach, ale nie była w stanie podjąć działań przeciwko niektórym innym krajom

– zauważył Zhao Lijan.

Zakwestionował on dane ONZ dotyczące kwestii dezinformacji, rasizmu, przemocy z użyciem broni i wykorzystywania migrantów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY