Putin traci poparcie wśród młodych. Rosjanie nie chcą walczyć z “faszystami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Putin

Władimir Putin na wiecu poparcia dla wojny. / Fot. PAP/EPA/VLADIMIR ASTAPKOVICH / SPUTNIK / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak wskazują, wyniki sondażu przeprowadzonego na młodych Rosjanach sugerują, że rosyjski prezydent Władimir Putin traci poparcie dla swoich decyzji, związanych z wojną w Ukaranie.

Rosjanie w wieku poborowym negatywnie odnoszą się do perspektywy mobilizacji. Niektórzy mówili nawet o wojnie, że jest zbrodnicza. Jak wynika z rozmów przeprowadzonych przez agencję z młodymi Rosjanami na ulicach rosyjskich miast, nie chcą oni umierać za obce interesy.

Absolutna większość młodych Rosjan negatywnie odnosi się do powszechnej mobilizacji w celu uczestniczenia w wojnie przeciwko Ukrainie.

Bunt rosyjskiego społeczeństwa

W d… niech sobie wsadzą taką armię poborową. W zasadzie wszystkich teraz wysyła się na śmierć. To nie są nasze interesy, nie potrzebujemy tego. Nikomu porządnemu nie jest to potrzebne. Jak ktoś uważa, że to normalne – to niech jedzie. Ja nie chcę umierać w imię czyichś interesów

– podkreślił jeden z ankietowanych.

Gotów jestem bronić Rosji przed faszystami, lecz jeżeli napadnie na Rosję kto inny niż faszyści – to może to nawet dobrze?

– stwierdził pewien młody mężczyzna.

Najpierw trzeba zwyciężyć faszyzm, a dopiero potem eksportować antyfaszyzm

– stwierdził inny Rosjanin.

Kolejny zdecydowanie wyraził opinię, że jeżeli władza ogłosi mobilizację, jej wizerunek znacznie się pogorszy.

Czytaj więcej: Michał Dworczyk o ataku skrajnie lewicowej Ukrainki na ambasadora Rosji: “Trudno inaczej ocenić te działania, niż jako rodzaj prowokacji”

Przymusowy pobór do wojska

Jeszcze w marcu pojawiały się informację o tym, że Rosja straty w żołnierzach na froncie chce uzupełniać przymusowym poborem do wojska.

Według medialnych informacji do armii mają być wcielani więźniowie oraz nastolatkowie. Z kolei według generalicji ukraińskiej armii w Rosji trwa tajna mobilizacja, a rezerwiści są zachęcani do niej głównie możliwością wzbogacenia się dzięki wojnie.

Mobilizowana do działań wojennych po rosyjskiej stronie jest także ukraińska ludność z okupowanych terenów na wschodzie kraju.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY