Zbigniew Ziobro: Berlin chce sam rządzić Europą, reszta państw ma słuchać i wykonywać

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Ziobro

Dêbica (woj. podkarpackie), 09.05.2022. Minister sprawiedliwoœci, prokurator generalny Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej przed Lokalnym Punktem Pomocy Pokrzywdzonym Przestêpstwem w Dêbicy, 9 bm. (jm) PAP/Darek Delmanowicz / fot. PAP/Darek Delmanowicz Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zbigniew Ziobro odniósł się do pomysłu rezygnacji z zasady jednomyślności w głosowaniach dotyczących kluczowych kwestii w Radzie UE. Propozycja szefowej KE oznaczałaby de facto utratę głosu przez państwa członkowskie oraz pożegnanie się z resztkami suwerenności państwowej.
  • Zbigniew Ziobro skomentował propozycję szefowej KE Ursuli von der Leyen
  • Niemka stwierdziła w poniedziałek, że zasada jednomyślności w głosowaniach UE “nie ma już sensu”
  • Przewodnicząca Komisji Europejskiej przedstawiła swe stanowisko podczas przemówienia w Parlamencie Europejskim w Strasburgu na Konferencji o przyszłości Europy
  • Ziobro przekonuje, że Solidarna Polska nigdy nie wyrazi zgody na łamanie traktatów i dominację Niemiec we Wspólnocie
  • Zobacz także: Przemysław Czarnek ostro o czasach Donalda Tuska: “Kondominium niemiecko-rosyjskie”

Zbigniew Ziobro ostro o pomysłach KE

Berlin chce sam rządzić Europą, reszta państw ma słuchać i wykonywać; nigdy nie będzie na to zgody Solidarnej Polski.

– oświadczył szef MS i lider ugrupowania Zbigniew Ziobro, odnosząc się do pomysłu rezygnacji z zasady jednomyślności w głosowaniach dotyczących kluczowych kwestii w Radzie UE.

Zasada jednomyślności w głosowaniach dotyczących niektórych kluczowych obszarów po prostu nie ma już sensu.

– powiedziała w poniedziałek von der Leyen. Szefowa KE opowiedziała się za reformą Unii, w tym “w razie potrzeby” za zmianą traktatów.

Jakże to wszystko proste i przewidywalne. Najpierw mechanizm warunkowości, żeby złamać niepokorne kraje. A teraz odebranie im głosu. Berlin chce sam rządzić Europą. Reszta państw ma słuchać i wykonywać. Nigdy nie będzie na to zgody Solidarnej Polski.

– napisał Ziobro we wtorek na Twitterze.

W odpowiedzi na ustalenia Konferencji w sprawie przyszłości Europy, trzynaście państw członkowskich UE we wspólnym dokumencie sprzeciwiło się “nieprzemyślanym i przedwczesnym próbom” zmiany unijnego traktatu. Oprócz Polski są to Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Malta, Rumunia, Słowenia i Szwecja.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY