Morawiecki: W ciągu sześciu lat zwiększyliśmy o ponad 100 proc. liczbę miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W ciągu sześciu lat zwiększyliśmy o ponad 100 proc. liczbę miejsc w klubach dla dzieci i w żłobkach. Kiedy przejmowaliśmy stery rządów, takich miejsc było powyżej 80 tys., dzisiaj jest to ponad 210 tys. – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Terlecki oskarżył koalicjantów o nielojalność. Cięta riposta prawicowego działacza

Morawiecki w swojej wypowiedzi przywołał rządowy program Rodzina 500+. W jego opinii „jest on dzisiaj programem, który pozwala rozwijać skrzydła wielu rodzinom w całej Polsce”. Wskazał także na program Maluch+.

Kiedy przejmowaliśmy stery rządów, to takich miejsc było powyżej 80 tys. Dzisiaj jest to ponad 210 tys. Czyli po sześciu latach rozwoju programu (Maluch+ – przyp. red.) zwiększyliśmy o ponad 100 proc. liczbę miejsc w klubach dla dzieci i w żłobkach – podkreślił.

W jego opinii takie działania mają służyć m.in. aktywizacji zawodowej kobiet i umożliwieniu im decyzji, czy chcą szybko wrócić do pracy po urodzeniu dziecka, czy pozostać w nim dłużej w domu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY