Terlecki oskarżył koalicjantów o nielojalność. Cięta riposta prawicowego działacza

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki, PiS / Fot. Facebook.com/Ryszard Terlecki

W wywiadzie dla tygodnika "Sieci" wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki skomentował wewnętrzne tarcia wewnątrz obozu rządzącego. Zarzucił koalicjantom nielojalność. Jeden z komentatorów przypomniał niewygodne dla polityka fakty z przeszłości.
  • Ryszard Terlecki w rozmowie z prorządowym tygodnikiem straszył przedterminowymi wyborami.
  • Wedle jego relacji wewnętrzne tarcia w obozie rządzącym związane są z relacjami Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską i “drobnymi grupami postgowinowskimi”.
  • Wydarzenia z 2014 roku kładą się cieniem na lojalność Ryszarda Terleckiego.
  • Zobacz także: Historyczny moment? Polska na nowo otwiera relacje z Iranem

Będą wcześniejsze wybory?

Ryszard Terlecki w rozmowie z prorządowym tygodnikiem straszył przedterminowymi wyborami.

W PiS zwycięża przekonanie, że trzeba “odstrzelić” tych, którzy są nielojalni, którzy psują, szkodzą, podkładają nogi i rozpychają się – podkreślił.

Wedle jego relacji wewnętrzne tarcia w obozie rządzącym związane są z relacjami Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską i “drobnymi grupami postgowinowskimi”.

W 2014 nikt nie “odstrzelił” nielojalnego Terleckiego

Słowa szefa klubu PiS spotkały się z ripostą byłego polityka Prawicy Rzeczypospolitej, obecnie działacza Stowarzyszenia “Wiara i Czyn”, Piotra Strzembosza.

W 2014 nikt nie “odstrzelił” nielojalnego Ryszarda Terleckiego, który łamiąc Umowę nie zarejestrował żadnego kandydata na radnego z ramienia Prawicy Rzeczypospolitej w Małopolsce. Była to właściwa decyzja, czy błąd, który teraz się mści na Prawie i Sprawiedliwości? – napisał.

Jak wynika z podpisanego przez ówczesnego prezesa Prawicy Rzeczypospolitej, Marka Jurka, dokumentu “Uwagi w sprawie wykonania Umowy o współpracy między partiami Prawo i Sprawiedliwość i Prawicą Rzeczypospolitej, zawartej w Narodowy Dzień Życia RP 2012”, PiS złamał wszystkie punkty podpisanej przez Jarosława Kaczyńskiego i Marka Jurka umowy. Jedną z imiennie wymienionych w dokumencie nielojalnych osób był… Ryszard Terlecki.

Treść samej umowy między PiS a Prawicą Rzeczypospolitej z 2012 roku, a także aneksu do niej, można przeczytać na stronie tej drugiej partii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl, twitter.com, prawicarzeczypospolitej.org

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY