Korwin-Mikke pozywa portal Karnowskich. Poszło o Hitlera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Partia KORWiN

Janusz Korwin-Mikke. / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Pełnomocnik Janusza Korwin-Mikkego przekazał portalowi wPolityce.pl pozew, za artykuł, w którym red. Jakub Maciejewski dowodził, że Hitler wiedział o Holocauście. Zdaniem prawnika to naruszenie dóbr osobistych polityka Konfederacji.
  • Pełnomocnik Korwin-Mikkego wskazał, że artykuł portalu wPolityce.pl „naruszył jego dobra osobiste (…) przypisując mu kłamstwo na temat faktów historycznych i ograniczając tym samym wolność słowa będącą nadrzędną zasadą debaty publicznej”.
  • Zdaniem Korwin-Mikkego i jego pełnomocnika, brak jest „konkretnego namacalnego dowodu, który mógłby wykazać na wiedzę i świadomość Hitlera co do faktu Holocaustu.
  • Przeciwne stanowisko wyraża portal wPolityce.pl.
  • Zobacz także: Historyczny moment? Polska na nowo otwiera relacje z Iranem

Spór o Hitlera

Janusz Korwin-Mikke od lat stara się przekonywać, że nie ma dowodów, iż Hitler wiedział o Holocauście. Tezę odwrotną starał się udowodnić w swoim artykule na portalu wPolityce.pl red. Jakub Maciejewski. Spotkało się to z reakcją polityka Konfederacji. Obaj będą musieli przed sądem udowadniać swoje racje.

Pełnomocnik Korwin-Mikkego wskazał, że artykuł portalu wPolityce.pl „naruszył jego dobra osobiste (…) przypisując mu kłamstwo na temat faktów historycznych i ograniczając tym samym wolność słowa będącą nadrzędną zasadą debaty publicznej”.

Podkreślenia wymaga, że teza prezentowana od lat przez Janusza Korwin-Mikkego, iż brak jest dowodów na to, że Adolf Hitler wiedział o Holocauście wyraża stosunek pozwanego do określonych faktów historycznych i została uzasadniona. Powód wielokrotnie uzasadniał swoje stanowisko w tym względzie, m.in. w wywiadach radiowych – wskazano również w pozwie.

Zdaniem Korwin-Mikkego i jego pełnomocnika, brak jest „konkretnego namacalnego dowodu, który mógłby wykazać na wiedzę i świadomość Hitlera co do faktu Holocaustu.

Strony spotkają się w sądzie

Przeciwne stanowisko wyraża portal wPolityce.pl.

Uprzejmie informuję iż nie podzielam prezentowanego w tym piśmie stanowiska, a zgłoszone przez Pana w imieniu Janusza Korwin-Mikkego roszczenia uważam za bezpodstawne i rażąco sprzeczne z prezentowaną przez Pana Mandata postawą wolnościową – napisał Michał Karnowski, członek Zarządu Fratrii (wydawca portalu wPolityce.pl).

Portal wPolityce.pl zawsze stał i będzie stał po stronie prawdy i polskiej racji stanu. Tezy Korwin-Mikkego są upozorowane na błyskotliwe, w rzeczywistości są sprzeczne z wiedzą historyczną oraz dowodami na zbrodnie Holocaustu i na innych narodach, w tym Polakach, które były zaplanowane przez Hitlera i przez niemiecką machinę państwową zrealizowane – czytamy na łamach portalu wPolityce.pl.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wpolityce.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY