Władimir Putin przemówił z okazji Dnia Zwycięstwa. “Wszystko na próżno”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin na obchodach Dnia Zwycięstwa. / fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Władimir Putin wystąpił publicznie z okazji Dnia Zwycięstwa, najważniejszego święta Federacji Rosyjskiej. Przemowa rosyjskiego prezydenta była krótka i treściwa.
  • Władimir Putin wziął udział w uroczystościach z okazji Dnia Zwycięstwa w Rosji
  • 9 maja to najważniejsza data w historii ZSRR i FR; zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami jest od lat wykorzystywane propagandowo przez Kreml
  • Rosyjski prezydent podtrzymał narrację o ekspansywności NATO
  • Putin stwierdził, że “obrona ojczyzny jest święta”
  • Przywódca FR podkreślił także, iż obecne działania na Ukrainie to walka z neonazizmem, a na Zachodzie zaczęto fałszować historię II wojny światowej
  • Zobacz także: Policja w Niemczech rekwirowała ukraińskie flagi. “Historyczny wstyd” [+WIDEO]

Władimir Putin przemawia z okazji Dnia Zwycięstwa

W grudniu ubiegłego roku zaproponowaliśmy zawarcie traktatu o gwarancjach bezpieczeństwa. Rosja wezwała Zachód do podjęcia szczerego dialogu, znalezienia rozsądnych, kompromisowych rozwiązań i wzięcia pod uwagę interesów drugiej strony. Wszystko na próżno. Państwa NATO nie chciały nas słuchać, co oznacza, że w rzeczywistości miały zupełnie inne plany. I zobaczyliśmy to. Otwarcie przygotowywano się do kolejnej operacji karnej w Donbasie i inwazji na nasze historyczne ziemie, w tym na Krym. Kijów informował o możliwości nabycia broni jądrowej. Blok NATO rozpoczął aktywny rozwój wojskowy na terenach sąsiadujących z naszymi.

– mówił Putin.

W ten sposób systematycznie tworzono całkowicie nieakceptowane przez nas zagrożenie, i to bezpośrednio na naszych granicach. Wszystko wskazywało na to, że starcie z neonazistami, banderowcami, na których postawiły Stany Zjednoczone i ich młodsi towarzysze, będzie nieuniknione. (…) Rosja odpowiedziała na tę agresję w sposób wyprzedzający. Była to decyzja wymuszona, podjęta w odpowiednim czasie i jedyna słuszna. Decyzja suwerennego, silnego, niepodległego państwa.

– przekonywał rosyjski przywódca.

W ocenie Putina, Rosja prowadzi obecnie walkę z odradzającym się neonazizmem na Ukrainie. Zachód natomiast ma “fałszować” historię II wojny światowej. Przywódca FR przyznał, że utrata każdego rosyjskiego żołnierza to wielki cios dla państwa i narodu. Prezydent zapowiedział pomoc rodzinom rannych i poległych w walkach na Ukrainie. Na zakończenie wspomniał o sile wielonarodowej Rosji, mówiąc, że oddanie ojczyźnie to najważniejsza wartość.

Przemówienie było krótkie i nie padło w nim nic, czego wcześniej nie słyszeliśmy ze strony Putina i innych przedstawicieli władz. Można z niego też wnioskować, że sposób prowadzenia działań zbrojnych na Ukrainie zostanie w najbliższym czasie utrzymany.

– podsumowała ekspert ds. Rosji Anna Maria Dyner. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY