Rosja nie jest już zdolna do prowadzenia precyzyjnych uderzeń? Tak twierdzi brytyjskie MON

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosja

Ukraińska artyleria ostrzeliwuje rosyjskie pozycje. / fot. PAP/EPA/STR Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rosja już od ponad dwóch miesięcy prowadzi działania zbrojne na Ukrainie. W ocenie Brytyjczyków, wojska FR zupełnie utraciły inicjatywę strategiczną.
  • Rosja wciąż nie potrafi odzyskać inicjatywy na Ukrainie
  • Zdaniem brytyjskiego ministerstwa obrony, zapasy precyzyjnej broni w rosyjskich magazynach zostały szybko uszczuplone
  • Brytyjczycy twierdzą, że “inwazja Rosji na Ukrainę ujawniła braki w jej zdolności do prowadzenia precyzyjnych uderzeń na dużą skalę”
  • Zobacz także: Policja w Niemczech rekwirowała ukraińskie flagi. “Historyczny wstyd” [+WIDEO]

Rosja nie jest zdolna do prowadenia precyzyjnych uderzeń?

Wbrew początkowym twierdzeniom Rosji o precyzyjnych uderzeniach jej zapasy precyzyjnej broni zostały szybko uszczuplone i inwazja na Ukrainę ujawniła niezdolność Rosji do prowadzenia tego typu uderzeń.

– poinformowało w poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony.

Na początku inwazji na Ukrainę Rosja publicznie lansowała swoją zdolność do przeprowadzania chirurgicznych uderzeń i ograniczania szkód ubocznych. Twierdziła, że ukraińskie miasta będą dzięki temu bezpieczne od bombardowań. Ponieważ jednak konflikt wykroczył poza rosyjskie założenia sprzed wojny, rosyjskie zapasy amunicji precyzyjnego rażenia zostały prawdopodobnie mocno uszczuplone. Zmusiło to do użycia łatwo dostępnej, ale starzejącej się amunicji, która jest mniej niezawodna, mniej celna i łatwiejsza do przechwycenia. Rosja prawdopodobnie będzie miała trudności z zastąpieniem broni precyzyjnej, którą już zużyła.

– napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Inwazja Rosji na Ukrainę ujawniła braki w jej zdolności do prowadzenia precyzyjnych uderzeń na dużą skalę. Rosja poddała ukraińskie miasta i miasteczka intensywnym i prowadzonym na oślep bombardowaniom, nie zwracając wielkiej uwagi na ofiary wśród ludności cywilnej.

– podsumowano w komunikacie brytyjskiego ministerstwa obrony.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY