Stop niszczeniu autorytetów. Petycja w sprawie dr Wandy Półtawskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

pap.pl

Radni Rady Miasta Krakowa będą głosować nad przyznaniem honorowego obywatelstwa miasta dr Wandzie Półtawskiej. Dr Półtawska jest specjalistą w dziedzinie nauk medycznych i psychiatrii. W czasie II wojny światowej przebywała w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Była też przyjaciółką papieża Jana Pawła II. Nadaniu jej honorowego obywatelstwa sprzeciwiają się krakowscy radni Platformy Obywatelskiej, wskazując jako powód jej krytyczne stanowisko wobec aborcji. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się 11 maja. Instytut Ordo Iuris przygotował petycję w obronie dr Półtawskiej. Apel można podpisywać na stronie stopniszczeniuautorytetow.pl.

PODPISZ PETYCJĘ – LINK

Dr Wanda Półtawska w listopadzie 2021 r. skończyła 100 lat. W młodości była harcerką i członkiem konspiracji niepodległościowej. W czasie wojny trafiła do niemieckiego więzienia w Lublinie i do obozu koncentracyjnego Ravensbrück. Była przyjaciółką Jana Pawła II. Przez całe życie pracowała jako lekarz. Zajmowała się również poradnictwem rodzinnym i małżeńskim. Jest także profesorem nadzwyczajnym Papieskiej Akademii Teologicznej. Została uhonorowana Orderem Orła Białego. Przez 10 lat zasiadała także w Radzie Miasta Krakowa. Była członkiem Papieskiej Akademii Życia i Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Wanda Półtawska zawsze opowiadała się przeciwko aborcji i zapłodnieniu pozaustrojowemu. Walczyła również z przypadkami nadużyć seksualnych w Kościele. Dzięki swojej przyjaźni z papieżem, doprowadziła w 2002 r. do odsunięcia od funkcji kapłańskich abp. Juliusza Paetza.

Władimir Putin przemówił z okazji Dnia Zwycięstwa. “Wszystko na próżno”

Stanowisko dr Półtawskiej wobec aborcji jest przyczyną, dla której radni miejscy Platformy Obywatelskiej sprzeciwiają się nadaniu jej honorowego obywatelstwa. „Dr Półtawska jest znaną działaczką antyaborcyjną, zwalczającą metodę leczenia niepłodności in vitro. W tym kontekście taka kandydatura w ogóle nie powinna się moim zdaniem pojawić” – stwierdził radny Andrzej Hawranek.

Instytut Ordo Iuris przygotował petycję, w której apeluje o przyznanie dr Półtawskiej. Autorzy apelu zachęcają, „aby zwrócić uwagę na całokształt jej życia społecznego oraz ofiary, którą poniosła w imię niepodległej Polski”. Zwracają również uwagę, że „odmienne poglądy i wartości nie mogą być powodem do dyskryminacji”.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY