79 lat temu podlegli Rosji żydowscy partyzanci wymordowali 250 Polaków w Nalibokach

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Z archiwum Narodowego Archiwum Cyfrowego

8 maja 1943 roku, 79 lat temu, podlegli Rosji sowieckiej żydowscy partyzanci (dowodzeni przez gloryfikowanego przez Hollywood Tewjego Bielskiego) wymordowali od 128 do 250 polskich cywilów (w tym dzieci i kobiet – większą liczbę ofiar podają sowieckie źródła) w miejscowości Naliboki na ziemi nowogródzkiej.

Żydzi zabili 250 Polaków

150 żydowskimi zbrodniarzami dowodził Tewje Bielski. Podczas ataku żydowscy partyzanci wymordowali, systematycznie i bezlitośnie, od 128 do 250 polskich cywilów (w tym kobiety i dzieci). Żydzi zrabowali majątek Polaków, a domostwa pomordowanych spalili.

Zobacz także: Od 33 lat „Gazeta Wyborcza” konsekwentnie zwalcza Kościół katolicki

Mordercami Polaków byli ich żydowscy sąsiedzi, którzy we wrześniu 1939 witali entuzjastycznie sowietów, wspierali sowieckie deportacje Polaków, a po nadejściu Niemców w 1941 roku ukrywając się w Puszczy Nalibockiej, dopuszczali się kradzieży, mordów i gwałtów. Żydowscy partyzanci zajmowali się głównie przestępstwami kryminalnymi wobec Polaków. Dziś ci kryminaliści są gloryfikowani przez Żydów i Hollywood. Wszelkie ich opowieści o walce z Niemcami to fikcja.

Oprawca Tewje Bielski

Dowódca podległego Rosji żydowskiego oddziału partyzanckiego Tewje Bielski popełniał też zbrodnie na Żydach ze swojej bandy. Zabijał, torturował i więził, tych, którzy mu się sprzeciwiali. Zatrzymywał całą żywność tylko dla siebie, gdy inni Żydzi cierpieli głód. Okradał przybywających do jego oddziału. Wymuszał seks na Żydówkach, złapane Polski i Białorusinki gwałcił. Był permanentnym alkoholikiem.

Współcześnie Hollywood wykreował żydowskiego zbrodniarza Tewjego Bielskiego na bohatera w filmie „Opór” z Danielem Craigiem w roli głównej. Amerykańscy filmowcy zdecydowali się na produkcję kłamliwego filmu, pomimo że zostali poinformowani o zbrodniach Bielskiego. Nieukarany za swe zbrodnie Bielski zmarł w 1987 w USA, w Nowym Jorku, gdzie był taksówkarzem.

Żydowskich partyzantów w mordowaniu Polaków wspierali rosyjscy partyzanci z oddziałów „Dzierżyńskiego”, „Bolszewik”, „Suworowa”. Sowietami dowodził Paweł Gulewicz z Brygady im. Stalina (stacjonujących w Puszczy Nalibockiej).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY