Ks. Isakowicz-Zaleski: Takie słowa nie powinny paść z ust głowy Kościoła katolickiego [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski / Fot.Jarosław Roland Kruk/Wikipedia

W sytuacji, kiedy nastąpiła agresja Rosji na Ukrainę, Ojciec Święty powinien występować jako głowa Kościoła, niosąc pociechę duchową dla ofiar. Natomiast w tym wypadku, jak i wielu innych wypowiedziach, które się pojawiły w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, jest bardziej politykiem, który próbuje według swojej wizji określić przyczyny wojny - mówił w Dniu na żywo ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
  • Ojciec Święty stara się usprawiedliwić agresję. Powiedział to bardzo wyraźnie – wskazał ks. Isakowicz-Zaleski.
  • Za czasów Jana Pawła II wywiady były bardzo precyzyjnie autoryzowane, również kiedy wypowiadał się publicznie. To były bardzo precyzyjne wypowiedzi. To samo Benedykt XVI – przypomniał.
  • Papież Franciszek podkreśla, że nie pojedzie do Kijowa, nie spotka się z uchodźcami, ale chce jechać do agresora. Jest to fatalne, sympatia Ojca Świętego jest po stronie Rosji i Putina – dodał.
  • Zobacz także: Ukraina: Gwałtownie wzrosło poparcie dla OUN-UPA. Zbrodniarze na fali popularności

Kolejne wypowiedzi Ojca Świętego o wojnie na Ukrainie wzbudzają kontrowersje.

Myślę, że Ojciec Święty postawił kropkę nad i, twierdząc że agresja Putina została sprowokowana przez NATO. Do tej pory twierdził, że obie strony są winne, co też moim zdaniem jest niewłaściwe, a teraz winę przerzuca w stronę Zachodu – dodał gość MN.

Papież Franciszek chce spotkać się z Putinem, do Kijowa się nie wybiera.

Gość MN porównał zachowanie papieża Franciszka do jego poprzedników.

Ojciec Święty stara się usprawiedliwić agresję. Powiedział to bardzo wyraźnie. Inna sprawa, nie przystaje głowie Kościoła katolickiego udzielania takich wywiadów mediom. Za czasów Jana Pawła II wywiady były bardzo precyzyjnie autoryzowane, również kiedy wypowiadał się publicznie. To były bardzo precyzyjne wypowiedzi. To samo Benedykt XVI. Obaj z resztą byli wybitnymi intelektualistami i świetnie rozumieli czym są media – stwierdził ks. Isakowicz-Zaleski.

Papież Franciszek podkreśla, że nie pojedzie do Kijowa, nie spotka się z uchodźcami, ale chce jechać do agresora. Jest to fatalne, sympatia Ojca Świętego jest po stronie Rosji i Putina – powiedział nasz gość.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY