Amerykański aktor, Kevin Sorbo o aborcji: ,,To morderstwo”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dziecko poczęte.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Aktor wyraził swoją opinię w odniesieniu do toczącej się dyskusji w sprawie decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, dotyczącej ewentualnego obalenia wyroku Roe vs. Wade.

Aborcja to morderstwo. Uprawiałaś seks, więc czego się spodziewasz? Telewizora z płaskim ekranem?

– napisał Kevin Sorbo na Twitterze

Czytaj też: Pesymistyczna perspektywa dla Polaków. Morawiecki woli kosztowną integrację uchodźców

Zobacz też: Radni z Mazowsza przeznaczają dodatkowe fundusze na szpitale

Aktor zaznaczył również, że jeżeli kobieta chce urodzić dziecko, to mężczyzna powinien przy niej pozostać, ją wspierać. Mężczyzna powinien zadbać o dziecko w czasie ciąży i po jego narodzinach.

Aktor wyraził swoją opinię w odniesieniu do toczącej się dyskusji w sprawie decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, dotyczącej ewentualnego obalenia wyroku Roe vs. Wade. Przypomnijmy, że w wyniku tej sprawy aborcja została uznana w USA za legalną przez cały okres ciąży, dając jednak stanom możliwość wprowadzenia regulacji ograniczających możliwość aborcji w drugim i trzecim trymestrze.

Sąd uznał, że każda kobieta ma prawo do dokonania aborcji i wynika to z praw do prywatności i wolności, gwarantowanych przez 14 poprawkę do konstytucji. Jednocześnie Sąd uznał, że stany mają prawo ograniczać prawo kobiet do aborcji w 2 i 3 trymestrze ciąży. W trzecim trymestrze stan może zakazać aborcji, ale musi dopuszczać aborcję w wyjątkowej sytuacji, gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu matki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie: MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY