Radni z Mazowsza przeznaczają dodatkowe fundusze na szpitale

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szpital w Pszczynie

Szpital w Pszczynie / fot. szpital.pszczyna.pl

Mazowieckie szpitale otrzymają w sumie ponad 44 mln zł dodatkowego wsparcia, z tego połowę placówki z Warszawy i okolicznych powiatów.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował w środę, że do mazowieckich szpitali trafią dodatkowe środki z budżetu województwa.

Mazowieckie szpitale otrzymają w sumie ponad 44 mln zł dodatkowego wsparcia, z tego połowę placówki z Warszawy i okolicznych powiatów

– poinformował mazowiecki Urząd Marszałkowski.

22 mln zł dodatkowych środków z budżetu województwa trafi do mazowieckich szpitali z Warszawy, Pruszkowa i Konstancina-Jeziorny

– podano w komunikacie.

Radni województwa mazowieckiego, którzy podjęli decyzję w tej sprawie, przeznaczą środki na niezbędne remonty i zakup specjalistycznego wyposażenia.

Czytaj więcej: Kozidrak ze skandalicznym wyrokiem. Dorobek artystyczny…okolicznością łagodzącą [+WIDEO]

Rosnąca inflacja wpływa na stabilność placówek

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik zauważył, że potrzeby są ogromne, a rosnąca inflacja i ceny nie ułatwiają sytuacji.

Przed nami bardzo trudny rok. Z jednej strony wojna w Ukrainie, z drugiej szalejąca inflacja. Wszystko to przekłada się na sytuację gospodarczą, a co za tym idzie – ceny i dostępność materiałów. Potrzeby jednak są ogromne. Tym razem przeznaczymy ponad 44 mln zł na remonty i doposażenie naszych szpitali

przekazał marszałek Adam Struzik.

Z kolei członek zarządu wjo. mazowieckiego Elżbieta Lenc poinformowała, że urząd stale obserwuje sytuację placówek medycznych, jak i również kierownictwo szpitali i stacji pogotowia przekazuje informacje o bieżących potrzebach.

Gdy tylko sytuacja finansowa na to pozwala, przeznaczamy na inwestycje dodatkowe środki

– dodała Elżbieta Lenc.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY