Rosja ukradła około 400 tysięcy ton zboża? “Jednym z jej celów jest światowy kryzys żywnościowy”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosja

Czy Polsce grozi kryzys żywnościowy? / fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rosja miała ograbić Ukrainę z około 400 tysięcy ton zboża. O sprawie poinformował w czwartek stały przedstawiciel Ukrainy przy ONZ Serhij Kyslytsya.
  • Rosja miała rzekomo przejąć 400 tysięcy ton zboża z okupowanych obszarów obwodów zaporoskiego, chersońskiego, donieckiego i ługańskiego
  • Agencja Ukrinform podaje, że jednym z głównych celów Kremla jest wywołanie światowego kryzysu żywnościowego
  • Narrację tę podtrzymuje stały przedstawiciel Ukrainy przy ONZ Serhij Kyslytsya
  • Rosja atakuje również elewatory zbożowe, infrastrukturę rolniczą i składy nawozów oraz nadal kradnie pojazdy rolnicze
  • Zobacz także: Ukraina: Gwałtownie wzrosło poparcie dla OUN-UPA. Zbrodniarze na fali popularności

Rosja chce wywołać światowy kryzys żywnościowy?

Rosja ukradła około 400 000 ton zboża z tymczasowo okupowanych obszarów obwodów zaporoskiego, chersońskiego, donieckiego i ługańskiego. To stanowi jedną trzecią wszystkich rezerw w tych regionach. Biorąc pod uwagę, że skradzione zboże miało zostać wykorzystane do następnych zbiorów, już zwiększyło to zagrożenie głodem.

– zakomunikował Serhij Kyslytsya.

Według stałego przedstawiciela Ukrainy przy ONZ grabieże spichlerzy, blokada dostaw z ukraińskich portów i eksploatacji szlaków morskich zagrażają światowemu bezpieczeństwu żywnościowemu.

Ukrainiec podkreślił, że według ONZ ponad 1,7 miliarda ludzi na świecie może być zagrożonych ubóstwem i głodem z powodu zakłóceń w systemie produkcji żywności spowodowanych wojną Rosji z Ukrainą na pełną skalę.

Jednocześnie Rosja celowo blokuje zasiewy na Ukrainie. Wzywamy społeczność międzynarodową do wzmocnienia sankcji gospodarczych wobec Rosji w celu powstrzymania jej militarnej agresji na Ukrainę, zapobieżenia katastrofie humanitarnej i światowemu kryzysowi żywnościowemu.

– zaapelował Serhij Kyslytsya.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY