Ukraińska kontrofensywa. Arestowycz podał przybliżony termin

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojna na Ukrainie

Wojna na Ukrainie / Fot. Twitter

Zdaniem dorady ukraińskiego prezydenta Ołeksija Arestowycza ukraińska kontrofensywa nastąpiły w połowie czerwca, gdy na Ukrainę zostanie dostarczona broń z Zachodu. Z kolei ukraińscy wojskowi twierdzą, że kontrofensywa już trwa.
  • Od kilku tygodni trwa rosyjska ofensywa na wschodzie Ukrainy, która ma na celu utworzyć korytarz na Krym
  • Zdaniem doradcy ukraińskiego prezydenta Ołeksija Arestowycza, w połowie czerwca rozpocznie się kontrofensywa ze strony Ukrainy
  • Kijów oczekuje na dostarczenie odpowiedniej ilości broni z zagranicy
  • Z kolej według ukraińskich wojskowych, już teraz trwa kontrofensywa
  • Zobacz także: Ukraina: Wróg zmienia taktykę w porównaniu do pierwszych dni wojny

Według medialnych zapowiedzi oraz oceny ukraińskiego doradcy prezydenta Ołeksija Arestowycza, Ukraińska kontrofensywa miałaby się rozpocząć w połowie czerwca. Jego zdaniem, rosyjska ofensywa nie osiągnie istotnych wyników do 9 maja, gdy w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa nad Niemcami hitlerowskimi w czasie II wojny światowej.

Kontrofensywa sił ukraińskich nie nastąpi wcześniej niż w połowie czerwca, kiedy powinniśmy już mieć więcej broni od sojuszników

– podkreślił doradca ukraińskiego prezydenta Ołeksij Arestowycz.

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny powiedział tymczasem, że strona ukraińska przeszła od obrony do działań kontrofensywnych na kierunkach charkowskim i iziumskim.

Generał nie podał szczegółów. Ocenił przy tym, że wojska rosyjskie skoncentrowały wysiłki na kierunku ługańskim, gdzie trwają zacięte walki w rejonie miast Popasna i Kreminna.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY