Minister Czarnek: Jestem częściowo zawiedziony zawetowaniem ustawy prawa oświatowego [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek / Fot. PAP/Bartłomiej Wójtowicz Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister edukacji został w studiu MN zapytany, czy jest zawiedziony zawetowaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o prawie oświatowym. "Zawód to może jest duże słowo, choć tak, po części można to też w ten sposób nazwać. Niespecjalnie rozumiem korelację pomiędzy jednością narodową wokół ustawy o obronie Ojczyzny a ustawą o zmianie ustawy prawo oświatowe, która miałaby porządkować kwestię obecności organizacji pozarządowych w szkołach" - odpowiedział w Dniu na żywo w MN prof. Przemysław Czarnek.

Szef resortu edukacji poinformował, że trwają prace nad nową ustawą.

Rozumiem motywację prezydenta i skoro chodzi tylko o czas uchwalenia tej ustawy, a nie przepisy, przystąpiliśmy już do prac nad nową (ustawą – przyp. redakcja) – stwierdził minister Czarnek.

Prof. Przemysław Czarnek potwierdził, że projekt wkrótce pojawi się w Sejmie.

Tak jest, odbyłem długie spotkanie i naradę z naszymi posłami z komisji Edukacji i Nauki, wczoraj to podsumowaliśmy z panem ministrem Dariuszem Piontkowskim, kierujemy to teraz do Kancelarii Prezydenta, po to, żeby uzgodnić to z urzędnikami pana prezydenta. Tak się umówiłem z panem prezydentem, żeby nie miał żadnych wątpliwości i jak zostanie uchwalona, mam nadzieję, że do 1 września się wyrobimy – dodał Czarnek.

Jak wygląda sytuacja dzieci i młodzieży z Ukrainy w polskich szkołach?

Gość Mediów Narodowych odpowiedział także m.in. na pytania o dzieci z Ukrainy w polskich szkołach.

Chcę podkreślić jedną rzecz, że od początku sytuacja dzieci i młodzieży, ukraińskich uchodźców w polskich szkołach była uzależniona od sytuacji dzieci i młodzieży polskiej. W pierwszej kolejności, niezmiennie pozostajemy organami prowadzącymi, dyrektorami szkół i ministerstwem polskich szkół, w polskim systemie oświaty dla polskich dzieci i to, co wszystko do tej pory zrobiliśmy, po to żeby przyjąć 200 tysięcy dzieci, to uelastycznienie systemu i spowodowanie takich ram tego systemu, żeby w żaden sposób nie szkodziło to Polakom w polskich szkołach – dodał minister.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY