Dominik Tarczyński ustawił do pionu eurokratów: “Gdzie byliście wtedy, hipokryci?!” [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dominik Tarczyński

Dominik Tarczyński w Parlamencie Europejskim. / fot. Twitter/Dominik Tarczyński

Dominik Tarczyński wziął udział w kolejnej debacie Parlamentu Europejskiego nad stanem wolności słowa oraz wolności mediów. Podczas wystąpień nie zabrakło wzmianek o izraelskim oprogramowaniu Pegasus, wykorzystywanym przez rząd w Warszawie.
  • Dominik Tarczyński wystąpił podczas debaty Parlamentu Europejskiego poświęconej wykorzystywaniu przez rządy państw UE oprogramowań szpiegowskich
  • Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości wytknął hipokryzję eurokratom i zachodnim politykom
  • Tarczyński przypomniał o skandalu inwigilacyjnym w Niemczech w 2019 roku
  • Polityk napomknął również o czasach rządów Donalda Tuska, kiedy to służby na zlecenie Platformy Obywatelskiej śledziły i podsłuchiwały 38 niewygodnych dziennikarzy
  • Zobacz także: Janusz Kowalski: Nie było bardziej pro-gazpromowskiego premiera niż Donald Tusk

Dominik Tarczyński ostro do eurokratów

Poseł PiS zapytał nieprzychylnych Polsce europarlamentarzystów, dlaczego nie debatowali nad wolnością mediów wcześniej, kiedy pojawiały się ku temu bardziej uzasadnione przesłanki.

Zacznijmy od Niemiec. Zastanawiam się, gdzie byliście, drodzy hipokryci, gdy wybuchł ogromny skandal w Niemczech w 2019 r. W doniesieniach mediów czytamy: „Oprogramowanie szpiegujące FinFisher lub FinSpy zostało stworzone w Monachium i jest sprzedawane policji oraz służbom specjalnym wielu państw, w tym niemieckiej policji federalnej”. Gdzie wtedy byliście, hipokryci? (…) Kto był szefem rządu w czasie skandalu w Niemczech? Pani Merkel! Trzęśliście się przed Merkel i wszyscy siedzieli cicho. Nikt nigdy o nic nie zapytał. Niemiecki skandal to wrzesień 2019 r.

– przypomniał europoseł.

Gdzie byliście w 2019 r.? Gdzie byliście, gdy premierem w Polsce był Donald Tusk, a 38 dziennikarzy było podsłuchiwanych?

– pytał Dominik Tarczyński.

Eurodeputowany zwrócił się następnie do europosła PO Andrzeja Halickiego.

Może Pan Halicki odpowie? Gdzie byliście hipokryci? Zna pan nazwiska! Zna pan dziennikarzy, którzy byli podsłuchiwani. Wszyscy o tym wiedzieli, ale teraz wytykacie palcem Polskę i Węgry. A co z Niemcami? Co z Francją? Co z Kanadą? Zajmujecie się prawem aborcyjnym w USA, zatem może zajmijcie się Kanadą i panem Trudeau?

– pytał Tarczyński, przypominając fakty dotyczące brutalnego zwalczania opozycji przez kanadyjski rząd.

 Gdzie byliście hipokryci? (…) Gdzie byliście? Co macie do ukrycia? Czego się boicie? Nie bądźcie hipokrytami

– mówił Tarczyński.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY