Europoseł Lewicy o sankcjach na Polskę: To kary zasłużone

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Europoseł Lewicy

We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata nt. stanu praworządności w Polsce i na Węgrzech. / fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Europoseł Lewicy prof. Bogusław Liberadzki stwierdził na antenie telewizyjnej "jedynki", że sankcje nałożone na Polskę przez UE są w pełni zasłużone.
  • Europoseł Lewicy prof. Bogusław Liberadzki wystąpił w środę w programie “Kwadrans Polityczny”
  • Przedstawiciel opozycji mówił o unijnych sankcjach nałożonych na Polskę
  • We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata nt. stanu praworządności w Polsce i na Węgrzech
  • Liberadzki przypomniał, że premier Mateusz Morawiecki zgodził się na zasadę “pieniądze za praworządność”, czyli mechanizm warunkowości
  • Gość “Kwadransu Politycznego” przekonywał, że Polska zasługuje na kary i sankcje nakładane przez Unię Europejską
  • Zobacz także: Patryk Jaki nie wytrzymał w PE: “Nie będziecie Polaków pouczali! Chcecie powrotu do biznesów z Rosją!” [+WIDEO]

Europoseł Lewicy szokuje

Premier Mateusz Morawiecki zgodził się na powiązanie pieniędzy z praworządnością. To rząd polski składał deklaracje, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zostanie zniesiona. To polski rząd twierdził, że reforma sądownictwa zostanie przestawiona na nowe tory.

– przypomniał prof. Bogusław Liberadzki w “Kwadransie Politycznym”.

Prowadzący program zwrócił eurodeputowanemu Lewicy uwagę na to, że debaty dotyczące stanu praworządności w Polsce nie powinny mieć miejsca w obecnej sytuacji.

Francja do niedawna wysyłała broń do Rosji, która to wykorzystuje ją obecnie do walk na Ukrainie, a Polskę karze się za wyimaginowany brak praworządności.

– napomknął dziennikarz.

Ta argumentacja nie przekonała jednak Liberadzkiego.

Nie mieszajmy pojęć. Wojna na Ukrainie to jedno. Stanowisko jest bardzo jasne i jest nam bardzo potrzebna silna, spójna Unia Europejska. Ponadto, nie ma mowy o karaniu Polski przez Parlament, Radę czy Komisję Europejską. Czym innym jest Trybunał Sprawiedliwości UE, który karę na Polskę narzucił. Ale musimy jasno powiedzieć, że to kary zasłużone. Nie ma więc dyskryminacji Polski, jest usilna prośba, by polska większość parlamentarna dokonała zmian w ustawodawstwie, które sama deklarowała.

– odpowiedział polityk Nowej Lewicy.

W Parlamencie Europejskim wybrzmiało też bardzo jasno, że Polska powinna otrzymać stosowne kwoty na przyjmowanie uchodźców.

– dodał Bogusław Liberadzki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY