Patryk Jaki nie wytrzymał w PE: “Nie będziecie Polaków pouczali! Chcecie powrotu do biznesów z Rosją!” [+WIDEO]

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Patryk Jaki

Patryk Jaki w Parlamencie Europejskim. / fot. youtube/Janusz Jaskułka

Patryk Jaki wziął udział w kolejnej debacie przeciwko Polsce w Parlamencie Europejskim. Znamienne, że ta odbyła się w 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Patryk Jaki: Chcecie powrotu do biznesów z Rosją

To charakterystyczne, że atakujecie Polskę akurat w święto Konstytucji 3 maja. I to jest wręcz niesamowite jak historia lubi się powtarzać. Wtedy Zachód przestraszył się, że Polska z nową konstytucją i wolnością, której nie było nigdzie w Europie tyle ile w Polsce – bardzo szybko będzie coraz silniejsza i postanowił razem z Rosją ją zniszczyć, oczywiście z pomocą swoich przekupnych Polaków z Targowicy.

– mówił eurodeputowany Solidarnej Polski.

Dzisiaj, 231 lat później, znów denerwują was wolnościowe aspiracje Polaków i oczywiście to, ze ciągle upominamy się o Ukrainę. I znów z pomocą swoich Polaków, ku uciesze Rosji, wprowadzacie kolejne projekty osłabienia Polski. Dlaczego? Bo chcecie powrotu do biznesów z Rosją.

– wskazywał Patryk Jaki.

To nie jest tak jak tutaj mówiliście, że wszyscy chcemy tego samego. Nie, wy chcecie żeby wojna się szybko skończyła, a my chcemy żeby Ukraina wgrała. To są dwie różne rzeczy.

– ocenił polityk.

I jeszcze jedno! Nie będziecie Polaków pouczali. Polaków, którzy dla Europy stworzyli pierwszą konstytucję. Nie będziecie pouczali czym jest wolność, czym jest praworządność. To od nas możecie się jej uczyć. Vivat 3 maj! Vivat Konstytucja 3 maja!

– zakończył swoje wystąpienie europoseł Solidarnej Polski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY