Ukraina otrzyma astronomiczne pieniądze? Wołodymyr Zełenski zabrał głos

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ukraina

Prezydent Wołodymyr Zełenski / fot. PAP/EPA/UKRANIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Ukraina już ponad dwa miesiące zmaga się z rosyjską inwazją. Wołodymyr Zełenski wyraził nadzieję, że Kongres USA szybko zatwierdzi przeznaczenie na rzecz Ukrainy 33 miliardów dolarów.

Ukraina dostanie astronomiczne pieniądze

Za każdym razem, gdy kontaktuję się z moimi partnerami, podkreślam, że broń dla Ukrainy w tej chwili, ta o którą prosimy i właśnie teraz, gdy jej potrzebujemy, jest zbawieniem nie tylko dla naszego narodu. To zbawienie dla was wszystkich – dla całej Europy. Jestem wdzięczny tym partnerom, którzy to rozumieją i pomagają przekonać innych.

– powiedział prezydent w nagraniu opublikowanym w czwartek wieczorem.

Przywódca zaznaczył, że w czwartek armia rosyjska kontynuowała ofensywę na wschodniej Ukrainie, a najeźdźcy próbowali posuwać się naprzód w południowych regionach.

Siły zbrojne Ukrainy powstrzymują najeźdźców. I jestem wdzięczny każdemu z naszych obrońców,którzy utrzymują pozycje.

– podkreślił Zełenski.

Zełenski wyraził nadzieję, że Kongres USA szybko zatwierdzi nowy pakiet odpowiedzi na rosyjską agresję, który przewiduje przeznaczenie 33 mld dolarów z inicjatywy Joe Bidena na wsparcie Ukrainy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY