Znakomite informacje dla polskich sadowników. Białoruś zniosła embargo

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Od 27 kwietnia 2022 r. Białoruś umożliwiła wwóz m.in. z Polski wybranych owoców (w tym jabłek) oraz warzyw, które dotychczas były objęte białoruskim embargiem obowiązującym od 1 stycznia 2022 r.

Białoruś częściowo znosi embargo. Od 27 kwietnia 2022 r. umożliwia wwóz z Polski wybranych owoców i warzyw, które od początku roku były objęte białoruskim embargiem

– poinformowało ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi.

Wcześniej przez ostatnie tygodnie polscy sadownicy mieli ogromne problemy z dystrybucją swoich jabłek o czym informowaliśmy na łamach naszego portalu. Uwolnienie białoruskiego rynku i dopuszczenie na niego polskich warzyw i owoców umożliwia rolnikom sprzedaż swoich produktów. Warto zaznaczyć, że Białoruś jest jednym z głównym importerów polskich jabłek, choć w dalszej części to Chiny przodują w zakupie naszych jabłek i koncentratów do produkcji soków.

Od 16 kwietnia 2022 r. Białoruś wprowadziła zakaz przemieszczania się przez granice Euroazjatyckiej Unii Celnej do Białorusi pojazdów samochodowych zarejestrowanych w Unii Europejskiej (samochodów i ciągników siodłowych). Ograniczenie to nie obowiązuje w odniesieniu do pojazdów zarejestrowanych w UE, przewożących przesyłki pocztowe i żywe zwierzęta.

Zakaz ten został wprowadzony ze względu na piąty pakiet sankcji wprowadzony przez Unię Europejską wobec przewoźników rosyjskich i białoruskich. Od 16 kwietnia przewoźnicy mogą wjeżdżać na Białoruś tylko do wyznaczonego terminalu, w celu przeładunku (nie dalej niż do 50 km w głąb od granicy).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, polskieradio24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY