Wielgus i Nitras odpowiedzą za swoje wykroczenia. Sejm zadecydował w ich sprawie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. screen/wideoprezentacje

Sejm zdecydował o uchyleniu immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus i Sławomirowi Nitrasowi. Posłanka Lewicy stanie przed sądem za wywieszenie dziecięcych bucików na płocie bazyliki, co miało symbolizować solidarność z ofiarami księży pedofilów.
  • Na czwartkowym posiedzeniu Sejmu, posłowie zdecydowali odebrać immunitet poselski Joannie Scheuring-Wielgus oraz Sławomirowi Nitrasowi
  • Poseł Polski 2050 oskarżona jest za wieszanie plakatów bez zgody właściciela
  • Z kolei poseł Nitras ma odpowiadać za pomówienie byłego polityka Kukiz’15 Marka Palarczyka
  • Zobacz także: Donbas zostanie przyłączony do Rosji? W połowie maja odbędzie się referendum

Za uchyleniem immunitetu posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus głosowało 232 posłów, 214 było przeciwnych, a dwóch wstrzymało się od głosu. Wniosek o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej za wykroczenie poseł Scheuring-Wielgus został skierowany do Sejmu przez komendanta głównego policji w grudniu 2018 r.

Scheuring-Wielgus w środę w Sejmie podkreślała, że nie boi się sądu i jeśli będzie trzeba pójdzie tam w charakterze osoby oskarżonej.

Oskarżonej o przypominanie biskupom, że krycie pedofilii jest tak samo obrzydliwe jak gwałcenie dzieci

– stwierdziła poseł Joanna Scheuring-Wielgus

Pójdę do sądu, jeśli będzie trzeba, i ze szczegółami będę opowiadała dlaczego stałam, stoję i będę stała zawsze po stronie pokrzywdzonych. Pójdę do sądu, bo nie zrobiłam nic złego i w ogóle nie czuję się winna 

– dodała.

W 2018 r. posłanka Lewicy wywiesiła na bramie wejściowej do bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela w Toruniu dziecięce buciki oraz plakaty z hasłem “Baby Shoes Remember. Stop pedofilii”. W ten sposób Joanna Scheuring-Wielgus dołączyła do akcji “Baby Shoes Remember”.

Inicjatywa ta powstała w Irlandii kilka lat temu. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem pedofilii w kościele i upamiętnienie jej ofiar – szczególnie najmłodszych oraz tych, którzy nie doczekały się sprawiedliwości.

Według komendanta głównego policji Scheuring-Wielgus naruszyła art. 63a kodeksu wykroczeń, zakazujący wieszania w miejscach publicznych ogłoszeń i plakatów bez zgody osób zarządzających tymi obiektami.

Czytaj więcej: Szokujący spektakl w teatrze w Kielcach! Zmarła tragicznie para prezydencka jako żywe trupy

Sławomir Nitras bez immunitetu

Za uchyleniem immunitetu Sławomirowi Nitrasowi zagłosowało natomiast 231 posłów, 217 było temu przeciwnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Pociągnięcia Nitrasa do odpowiedzialności karnej domagał się oskarżyciel prywatny Marek Palarczyk, którego pod koniec 2017 roku Nitras oskarżył o chodzenie po Sejmie w koszulce opatrzonej napisami “rasista”, “ksenofob” oraz “Polska bez islamu”.

W Sejmie swobodnie po głównym holu paraduje człowiek w t-shircie ‘jestem patriotą, jestem rasistą. Precz z islamem’. Co się dzieje? Gdzie Straż Marszałkowska? Wczoraj na ulicach, dzisiaj w Sejmie, za chwilę będą u władzy. Czy to nie narusza powagi Sejmu?

– stwierdził wówczas poseł Koalicji Obywatelskiej.

Po nagłośnieniu sprawy Palarczyk został usunięty z ruchu Kukiz’15. Później zarzucał Nitrasowi kłamstwo i zapowiadał, że poda go do sądu.

Wcześniej sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych negatywnie zaopiniowała wniosek Palarczyka.

To, że chcą mnie dopaść, to wiem od dawna. Widziałem w oczach pana Kaczyńskiego satysfakcję

– powiedział po głosowaniu poseł Sławomir Nitras.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY