Resort sprawiedliwości upomina się o zawieszenie mecenasa. Paweł K. unika kary za wypadek

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wiceminister Sebastian Kaleta

Wiceminister Sebastian Kaleta / Fot. gov.pl

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta przekazał, że resort złożył do sądu dyscyplinarnego wniosek o zawieszenie w czynnościach adwokata Pawła K. Należy przypomnieć, że kilka miesięcy temu spowodował śmiertelny wypadek, a następnie zamieścił skandaliczne nagranie na swoich mediach społecznościowych.
  • Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, poinformował że resort złożył wniosek do sądy dyscyplinarnego ws. Pawła Kozaneckiego
  • Pod koniec września spowodował on śmiertelny wypadek, w którym zginęły dwie kobiety
  • Tuż po nim zamieścił w internecie skandaliczne nagranie, gdzie próbował się wytłumaczyć
  • Od tego czasu sąd dyscyplinarny nie zawiesił adwokata w czynnościach służbowych
  • Zobacz także: Konfederacja składa interpelacje ws. lokat. “Większość Polaków nie ma obecnie jak oszczędzać”

Łódzki adwokat Paweł K. uczestniczył 26 września 2021 r. w wypadku na drodze koło Barczewa, w którym zginęły dwie kobiety. Kilkadziesiąt godzin po zdarzeniu prawnik zabrał głos w opublikowanym w sieci nagraniu.

Po naszych drogach poruszają się trumny na kółkach. To była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach. I między innymi dlatego te kobiety zginęły

– tłumaczył się w skandaliczny sposób mecenas.

Film wywołał w sieci prawdziwą burzę, a pod adresem mecenasa posypały zarzuty o brak empatii wobec ofiar. Wówczas Paweł K. zamieścił w mediach społecznościowych kolejny film, w którym oświadczył, że jego zamiarem nie było zrzucanie winy na ofiary wypadku. Zapewnił, że modli się za ofiary wypadku, ich rodziny i bliskich.

Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie ustalenia sprawcy wypadku. Adwokat miał ponadto stanąć przed sądem dyscyplinarnym, ale na pierwszym terminie w lutym się nie pojawił, a drugi spadł z wokandy, ponieważ obrońca K. przesłał zwolnienie lekarskie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Resort chce zawieszenia adwokata

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, poinformował w piątek na Twitterze, że na jego polecenie Ministerstwo Sprawiedliwości złożyło wniosek do sądu dyscyplinarnego adwokatury o zawieszenie adwokata Pawła K. Biuro prasowe resortu sprawiedliwości poinformowało, że wniosek ten jest reakcją na bierność organów dyscyplinarnych adwokatury w postępowania wobec adwokata.

Od wielu miesięcy sąd dyscyplinarny adwokatury nie jest w stanie przeprowadzić postępowania w tej sprawie, a adwokat cały czas może wykonywać swój zawód. Uprawnienie do zawieszenia leży wyłącznie po stronie tego korporacyjnego sądu. Sprawa od początku jest monitorowana w Ministerstwie Sprawiedliwości

podkreślił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Resort sprawiedliwości oświadczył, że ministerstwo zwróciło się do rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi o wszczęcie postępowania wobec Pawła K. niezwłocznie po ukazaniu się bulwersującego wpisu prawnika.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY