Konfederacja składa interpelacje ws. lokat. “Większość Polaków nie ma obecnie jak oszczędzać”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Narodowy Bank Polski

Jak Polacy oceniają walkę rządu z inflacją?

Wiceprezes Ruchu Narodowego Michał Wawer poinformował, że Konfederacja złożyła na ręce Prezesa Rady Ministrów interpelacje ws. lokat bankowych. Jak zaznaczył oprocentowanie składek oszczędnościowych jest nadal niskie, pomimo bardzo wysokiej inflacji. Zdaniem środowiska Konfederacji, Polacy nie są w stanie podjąć decyzji o oszczędności, gdyż nie posiadają odpowiednich ofert i pieniędzy na własnym koncie.
  • Wiceprezes Ruchu Narodowego Michał Wawer przekazał, że Konfederacja złożyła do premiera Mateusza Morawieckiego interpelację ws. lokat oszczędnościowych
  • Skarbnik Konfederacji zauważył, że obecnie Polacy nie mają funduszy, aby móc inwestować
  • Posłowie zaproponowali kilka rozwiązań, które mogłyby uwolnić oszczędność Polaków
  • Zobacz także: Winnicki: “Rząd ponosi winę za wysoką inflację”

Większość Polaków nie ma obecnie jak oszczędzać. Inflacja wystrzeliła – a oprocentowanie lokat ledwie drgnie. Rząd, NBP, KNF milczą.

– zauważył wiceprezes Ruchu Narodowego.

Składamy interpelację z propozycjami rozwiązań, które zachęciłyby Polaków do oszczędzania. Inaczej inflacji nie pokonamy.

– zapowiedział Michał Wawer.

Koło poselskie Konfederacji w interpelacji pyta się premiera Mateusza Morawieckiego, czy rząd planuje wymusić na państwowych bankach podniesienie lokat i kont oszczędnościowych, a także czy w najbliższym czasie planowane jest powiązanie lokat oszczędnościowych z wysokością inflacji za pomocą odpowiedniej ustawy.

Posłowie zapytali się również, czy rząd planuje emisję obligacji Skarbu Państwa dla klientów indywidualnych oraz jak rząd zamierza uchronić Polaków przed stratami wynikającymi z rosnącej inflacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

medianarodowe.com, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY