Ukraińcy są zbyt głupi, by używać niemieckiej broni? Ciekawe spostrzeżenia niemieckiego dziennikarza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ukraińcy

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz / fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Ukraińcy już od pięćdziesięciu sześciu dni zmagają się z rosyjską agresją. Przez blisko dwa miesiące brutalnych walk Niemcy nie potrafili dostarczyć Ukrainie broni.
  • Ukraińcy nie spotykają się ze zbyt dużym zrozumieniem i empatią w Niemczech
  • Kanclerz Olaf Scholz stoi na stanowisku, aby nie wysyłać na Ukrainę ciężkiej niemieckiej broni
  • Polityk mierzy się z coraz większą presją własnej koalicji rządzącej oraz głównej partii opozycyjnej
  • Ostatnia konferencja prasowa Scholza spotkała się z gorzkimi komentarzami dziennikarzy
  • Julian Roepcke z “Bild” relacjonując konferencję niemieckiego przywódcy stwierdził, że Scholz wykazuje się arogancją
  • Roepcke zarzucił koalicji rządzącej “prorosyjski kurs”, napomknął również, że partie z kompletnie przeciwnych biegunów takie jak AfD i Lewica są na pasku Kremla
  • Dziennikarz w swojej kąśliwej ocenie wystąpienia Scholza przytoczył opinię niemieckiego korespondenta, jakoby Ukraińcy “byli zbyt głupi, by używać niemieckiej broni”
  • Zobacz także: Wybuch metanu w kopalni “Pniówka”. Z dwoma górnikami nie ma kontaktu

Scholz krytykowany

Roepcke relacjonował konferencję Scholza w mediach społecznościowych, nie stroniąc od dosadnych komentarzy pod adresem kanclerza.

– Zapytany, czy Niemcy dostarczą czołgi Leopard do walki z rosyjskimi czołgami w Donbasie, odpowiada: “Spójrzmy na naszych partnerów – Włochy, Francję i Hiszpanię. Oni doszli do tego samego wniosku, co my”, kontynuuje, “wschodni partnerzy NATO mają bardziej odpowiednią broń do dostarczenia”.

(…)

Teraz mówi, że Niemcy zastąpiłby poradziecką broń wschodnioeuropejskich partnerów, po tym jak została ona przekazana Ukrainie, naszą bronią. To jasne: Chce zachować czyste ręce przed Putinem. Żadnej niemieckiej broni dla Ukrainy.

(…)

Teraz – już na poważnie – twierdzi, że Niemcy “jeszcze przed wojną” próbowały pozbyć się importu rosyjskiej energii. To jest zabawne. Był on jednym z głównych zwolenników #NordStream2 do czasu rozpoczęcia przez Rosję wojny na Ukrainie.

(…)

Ukraińcy za głupi na niemiecką broń?

Jak to określił z Kijowa nasz korespondent Paul Ronzheimer: “zapytany, dlaczego Niemcy nie dostarczą transporterów Marder i czołgów Leopard, Scholz – płasko formułując – powiedział dziennikarzom, że Ukraińcy są po prostu zbyt głupi, by używać takiej niemieckiej broni” [opinia niemieckich dziennikarzy – przyp. red]. Przykro mi, ale to jest bingo.

(…)

Niezwykła arogancja niemieckiego kanclerza. Odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi: “Czasami spojrzenie na świat pomaga. W tym przypadku prowadzi ono do odkrycia, że ci, którzy znajdują się w porównywalnej sytuacji wyjściowej jak Niemcy, zachowują się tak samo jak my.” Nie. Znowu kłamiesz.

(…)

Niemiecka skrajna prawica (AfD) i skrajna lewica (Linke) – sługusy Kremla w niemieckim parlamencie – świętują przemówienie Scholza. Reszta narodu jest oszołomiona prorosyjskim kursem, którym prowadzi Niemcy.

– pisze Roepcke.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY