Andrzej Duda: Zapamiętam to do końca życia

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

Andrzej Duda w Kijowie / fot. PAP/EPA/JAKUB SZYMCZUK / KPRP HANDOUT Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Andrzej Duda przebywał ostatnio na Ukrainie. Polski prezydent spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie. Wizyta na wschodzie pozostanie w pamięci głowy państwa na długo.
  • Andrzej Duda wrócił już z Ukrainy; podczas spotkania z mediami na dworcu w Przemyślu prezydent opowiedział o przebiegu wizyty
  • Prezydent RP przyznaje, że krajobraz zniszczonej wojną Ukrainy zrobił na nim ogromne wrażenie
  • PAD wskazywał, że widział również miejsca starć między siłami ukraińskimi a rosyjskimi i pozostałości zniszczonych pojazdów opancerzonych i czołgów
  • Według Dudy Ukraińcy są bardzo zdeterminowani, żeby bronić swojego kraju
  • Zobacz także: NEXTA organizacją terrorystyczną. Kontrowersyjna decyzja Sądu Najwyższego

Andrzej Duda wrócił z Ukrainy

To była jedna z wizyt, którą zapamiętam do końca życia. Zwłaszcza wrażenie, jakie zrobiła Borodzianka – miasteczko pod Kijowem, zniszczone przez rosyjskie samoloty i rakiety.

– wyznał po powrocie z Kijowa prezydent Andrzej Duda.

Duda widział również miejsca starć między siłami ukraińskimi a rosyjskimi i pozostałości zniszczonych pojazdów opancerzonych i czołgów.

To robi rzeczywiście ogromne wrażenie, zwłaszcza jeśli widzi się ten obraz pola walki.

– mówił prezydent podczas briefingu na dworcu w Przemyślu.

Kijów jest miastem absolutnie gotowym do obrony, które widać, że dosłownie w ostatnich dniach wyszło spod oblężenia. Nie mam żadnych wątpliwości, że kiedy jest się w Kijowie i patrzy się na ulice, to widać, że miasto było gotowe bronić się do samego końca. Na ulicach są barykady, w parkach są wykopane okopy, są bunkry i osłony z worków z piaskiem.

– relacjonowała głowa państwa.

W ocenie polskiego prezydenta Rosja prowadzi z Ukrainą wojnę totalną.

Nie tylko z armią i ochotnikami, ale także z kobietami i dziećmi. Te obrazy są nie do opisania. Nie mam żadnych wątpliwości, że musimy udzielać Ukraińcom pełnego wsparcia, jakie tylko jest możliwe i tak jak wczoraj powiedziałem: zbrodnie powinny być osądzone, a zbrodniarze powinni zostać skazani.

– mówił Andrzej Duda.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY