Solidarna Polska w obronie uczniów z Pabianic. Chodzi o konkurs matematyczno-religijny

Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wicewojewoda łódzki Piotr Cieplucha postanowił zainterweniować w sprawie konkursu szkolnego.

Zobacz także: Atak na polskich pograniczników. Ranny żołnierz i funkcjonariusz

Konkurs religijno-matematyczny

W Liceum Ogólnokształcącym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach po raz drugi odbył się konkurs łączący wiedzę o religii z zadaniami matematycznymi. Pomysłodawcami tych dość oryginalnych w swych założeniach zawodów byli sami uczniowie. Do udziału w konkursie zgłosiło się około 40 uczestników z pabianickich “ogólniaków”.

Antyklerykalny wyziew

Zmanipulowani przez antychrześcijańską propagandę internauci wykorzystali nawet tak sympatyczne i w zasadzie nieco błahe lokalne wydarzenie do pozwolenia sobie na wulgarne i pełne jadu złośliwe komentarze. Media dały sprawie rozgłos, i w końcu zainterweniowali sami politycy.

Apel Solidarnej Polski

W reakcji na informację, jakoby starostwo w przyszłości nie planowało już obejmować patronatem podobnych projektów, wicewojewoda łódzki Piotr Cieplucha postanowił zainterweniować.

Z powodu nieobecności starosty, wypowiedziała się na ten temat rzeczniczka Joanna Kupś:

Myślę, że to jest troszeczkę przeinaczone moje słowo. Ja użyłam słów, że nie będziemy popierać konkursów, o których treści nie będziemy mieli informacji. Każdy organizator konkursu, w tym wypadku I Liceum, zwracając się do nas, czy o patronat, czy to o współorganizację, musi dołączyć odpowiedni regulamin. I po przeczytaniu tego regulaminu naprawdę wszystko było zgodne i prawidłowe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Łódź

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY