Atak na polskich pograniczników. Ranny żołnierz i funkcjonariusz

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Atak na polskich pograniczników

Uszkodzony pojazd Straży Granicznej / Fot. Twitter/Straż Graniczna

Straż Graniczna poinformowała o ataku białoruskich służb na polskich pograniczników. Zostali oni obrzucani kamieniami w wyniku czego uszkodzony został jeden z pojazdów SG, a także ranny został funkcjonariusz SG oraz żołnierz.
  • W nocy z dzieli na poniedziałek doszło do kolejnego ataku na polskich pograniczników na granicy z Białorusią.
  • Tamtejsze służby rzucali kamieniami przez co ucierpiał żołnierz Wojska Polskiego oraz funkcjonariusz Straży Granicznej.
  • Jeden z nich został trafiony w rękę, a drugi w kolano.
  • Uszkodzony został również pojazd należący do SG.
  • Zobacz także: Korea Południowa odmówiła dostarczania broni na Ukrainę

W poniedziałek Straż Graniczna poinformowała, że po północy polskie patrole były dwukrotnie atakowane przez białoruskich żołnierzy, którzy rzucali kamieniami. W zdarzeniu ucierpiał zarówno funkcjonariusz SG oraz żołnierz Wojska Polskiego. Uszkodzony został również pojazd SG.

Rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz powiedziała, że funkcjonariusz został trafiony w rękę, żołnierz – w kolano. W samochodzie są wybite niektóre szyby, są też uszkodzenia karoserii.

Podlaski Oddział SG ocenia, że w ostatnim czasie liczba imigrantów zatrzymywanych w ciągu doby na odcinku granicy z Białorusią oscyluje średnio między 40 a 120 osób. W tym roku rekordowy pod tym względem był dotąd 21 marca; wówczas SG zatrzymała łącznie 134 osoby; największą 40-osobową grupę w Narewce.

W minionym tygodniu było to dobowo mniej niż 40 osób, a od środy do soboty grupy liczące łącznie kilkanaście, dwadzieścia osób.

Do ataku na polskich funkcjonariuszy odniósł się rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Kolejni cudzoziemcy, kontrolowani przez białoruskie służby, próbują forsować granicę Polski. Operacja hybrydowa prowadzona rękoma reżimu Łukaszenki trwa. Działania wpisują się w agresywny plan Rosji przeciwko NATO

– podkreślił Stanisław Żaryn.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY