“Mecz o Pokój” – Dynamo Kijów rozpoczyna w Warszawie trasę charytatywną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dynamo Kijów rozpoczyna w Polsce trasę "Meczy o Pokój"

Oprawa przed "Meczem o Pokój" w Warszawie / Fot. Twitter

Piłkarze Legii Warszawa we wtorek o godz. 20.30 zagrają charytatywny mecz z Dynamem Kijów. Będzie to pierwsze spotkanie ukraińskiego zespołu w ramach europejskiego cyklu "Mecz o Pokój!”.
  • Stołeczny klub Legia Warszawa od kilku dni przygotowuje stadion przed spotkaniem z Dynamem Kijów
  • Ukraiński klub rozpocznie w stolicy Polski trasę “Meczów o Pokój”
  • Zysk ze sprzedanych biletów będzie przeznaczony na ukraińskich uchodźców
  • Dynamo Kijów planuje rozegrać jeszcze towarzyskie spotkania z Borussią Dortmund, Paris Saint-Germain, Barceloną, AC Milan, Benficą Lizboną oraz Ajaksem Amsterdam
  • Zobacz także: Solidarna Polska w obronie uczniów z Pabianic. Chodzi o konkurs matematyczno-religijny

Klub z Łazienkowskiej oraz Fundacja Legii, które współorganizują wydarzenie wraz z Ambasadą Ukrainy w Polsce, przekażą zysk z biletów oraz prowadzonych zbiórek na wsparcie ukraińskich uchodźców wewnętrznych, którzy ze względu na wojnę musieli opuścić swoje domy, a także na pomoc humanitarną dla regionów dotkniętych rosyjską agresją.

W związku z wyjątkową rangą i humanitarną ideą meczu informujemy, że wszystkie wejściówki są płatne. We wtorkowy wieczór szczególnie będziemy myślami z tymi, których rzeczywistość załamała się przez wojnę i zmusiła do opuszczenia rodzinnego domu

– czytamy w komunikacie Legii przed wtorkowym spotkaniem.

Osoby, które chcą dodatkowo włączyć się w pomoc poszkodowanym wojną, będą miały możliwość wpłaty wyższej kwoty za bilet od ceny nominalnej w celu przekazania środków na cele charytatywne.

Spotkanie z Legią otwiera serię charytatywnych meczów Dynama z najlepszymi klubami w Europie, które będą się odbywać do czerwca. Głównym celem misji jest zademonstrowanie światu, że Ukraińcy dążą do pokoju i wolności, broniąc własnego państwa w wojnie z rosyjskim agresorem.

W tym okresie Dynamo, oprócz spotkania z Legią, planuje rozegrać mecze m.in. z Borussią Dortmund, Paris Saint-Germain, Barceloną, AC Milan, Benficą Lizbona czy Ajaksem Amsterdam.

Dzięki wsparciu władz naszego kraju, Dynamo wypełnia międzynarodową misję charytatywną – serię towarzyskich spotkań z najlepszymi klubami w Europie. Ich celem jest poinformowanie społeczności międzynarodowej o straszliwej wojnie w Ukrainie oraz zebranie funduszy na wsparcie Ukraińców, którzy ucierpieli w wyniku wojny z rosyjskim agresorem

– przekazał z kolei klub z Kijowa.

Początek wtorkowego meczu o godz. 20.30. Wejście na stadion będzie możliwe od godz. 19. Przed meczem odbędzie się występ artystyczny z udziałem ukraińskich artystek światowej sławy takich, jak: Tina Karol, Julia Saniny (The Hardkiss), Kateryny Pavlenko czy DOROFEEVA.

W obu krajach zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna z wydarzenia na obiekcie przy Łazienkowskiej.

Rozgrywki ukraińskiej ligi zostały zawieszone 25 lutego, dzień po rosyjskiej inwazji. Zagraniczni piłkarze, którzy opuścili dotknięty wojną kraj, mogli się związać z nowymi klubami. W ten sposób do Legii trafił z Dynama reprezentant Słowenii Benjamin Verbic, a Tomasz Kędziora zamienił kijowską jedenastkę na Lecha Poznań, z którego wyjechał za granicę.

Transmisja ze spotkania charytatywnego odbędzie się na kanale otwartym TVP1.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY