Kanclerz Austrii spotkał się z Putinem. “Rozmowa była otwarta, bezpośrednia i twarda”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Spotkanie kanclerza Austrii z Putinem

Władimir Putin i Karl Nehamaher / Fot. PAP/EPA/Draga Tatic. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Kanclerz Austrii spotkał się w poniedziałek pod Moskwą w miejscowości Nowo-Ogariów z prezydentem Władimirem Putinem. Przyznał, że rozmowa była bezpośrednia, otwarta oraz twarda. Przywódcy nie wystąpili podczas wspólnego briefingu oraz nie zrobiono im zdjęć.
  • Dzisiaj pod Moskwą w miejscowości Nowo-Ogariów miało miejsce spotkanie prezydenta Władimira Putina z kanclerzem Austrii Karlem Nehammerem
  • Jak poinformował austriacki przywódca rozmowa była bezpośrednia i twarda
  • Według kancelarii kanclerza Austrii głównym przesłaniem było jak najszybsze zakończenie wojny na Ukrainie
  • Zobacz także: Równi i równiejsi? Dziennikarz prowokuje przypominając słowa Merkel

W Moskwie zakończyły się rozmowy Putina z Nehammerem na temat wojny w Ukrainie

– przekazał w poniedziałek austriacki urząd kanclerski.

Dodano, że najważniejszym przesłaniem kanclerza dla rosyjskiego prezydenta było to, że wojna ta musi się skończyć, ponieważ są tam tylko przegrani po obu stronach.

Kanclerz Austrii po zakończeniu godzinnej rozmowy przekazał dziennikarzom, że była ona bezpośrednia, otwarta i twarda. Politycy nie zapozowali do wspólnego zdjęcia. Nie odbyło się również wspólne wystąpienie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

To pierwsze takie spotkanie

O planowanym spotkaniu z prezydentem Rosji Karl Nehammer informował za pośrednictwem Twittera. Jest on pierwszym szefem rządu państwa Unii Europejskiej, który spotkał się z Putinem od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę sześć tygodni temu.

9 kwietnia kanclerz Austrii był w Ukrainie, gdzie spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, premierem Denysem Szmygalem i merem Kijowa Witalijem Kliczko. Organizację spotkania potwierdziła także strona rosyjska.

Strona austriacka poprosiła, by rozmowy odbyły się za zamkniętymi drzwiami. W związku z tym ich przebieg będziemy mogli poznać jedynie z relacji uczestniczących w niej polityków.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY