Równi i równiejsi? Dziennikarz prowokuje przypominając słowa Merkel

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Angela Merkel

Angela Merkel na konferencji w Berlinie / Fot. Youtube

Ekspert ds. energetyki, dziennikarz Jakub Wiech zamieścił podchwytliwy wpis na Twitterze. Część użytkowników sugerując się wstawionym zdjęciem Viktora Orbana oburzyła się na premiera Węgier za prorosyjskie wypowiedzi. Jak się później okazało autorem zamieszczonych cytatów była Angela Merkel, była kanclerz Niemiec.
  • Dziennikarz portalu “Energetyca24.com” Jakub Wiech na Twitterze zamieści podchwytliwy wpis z cytatami okraszonymi wizerunkiem Viktora Orbana.
  • Część użytkowników skrytykowała premiera Węgier za prorosyjskie wypowiedzi.
  • Jednakże, chwilę później dziennikarz wytłumaczył, kto był autorem tych wypowiedzi uzasadniających import rosyjskich surowców.
  • Cytaty należały do byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która wypowiadała je w czasie pełnienia swojego urzędu.
  • Zobacz także: Szefowa KE ostrzega Orbana. “Jeśli zapłacić w rublach ominiesz sankcje”

Strona rosyjska przekazała mi, że nie chce używać energii jako broni (…) Rosja wielokrotnie sprawdziła się jako solidny dostawca gazu ziemnego (…) europejskie państwa czerpią korzyści z Nord Stream (…), nie sądzę, by uzależniał on nas od Rosji

– zacytował Jakub Wiech słowa Angeli Merkel.

Warto podkreślić, że pierwsze zdanie była kanclerz Niemiec wypowiedziała jeszcze w lipcu 2021 r. gdy kończyła swoją ostatnią kadencję.

Jakub Wiech oznaczył swój wpis zdjęciem Premiera Węgier Viktora Orbana co miało sugerować, że to on jest autorem wspomnianych cytatów, lecz w komentarzach dziennikarz wytłumaczył, że spora część społeczeństwa zapomina o szkodliwej działalności niemieckiej geopolityki i ścisłej współpracy z Rosją.

Jeśli postawę Węgier względem sankcji na rosyjskie surowce tłumaczymy tym, że Orban jest pachołkiem Putina, to takie same wnioski powinniśmy wyciągać z działań niemieckich rządów z lat 2014-2022, które otaczały troskliwą opieką rosyjskie projekty geopolityczne

– wytłumaczył.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY