Okupacja Iwankowa: Gwałty na nastolatkach, ostrzały kasetowe

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bucza odkrywa rosyjskie zbrodnie wojenne

Ofiary rosyjskiego ludobójstwa w Buczy / Fot. PAP/EPA/Mikhail Palinchak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Podczas okupacji okolic Iwankowa w obwodzie kijowskim rosyjscy żołnierze zgwałcili dwie siostry w wieku 15-16 lat; miejski szpital jest pełen rannych, a bomba kasetowa zabiła 12-letniego chłopca.
  • Ukraińskie media podają, że w Iwankowie w obwodzie kijowskim rosyjscy żołnierze podczas wycofywania się dopuszczali się do gwałtów na nastolatkach.
  • Matka 12-letniego chłopca opowiadała o tym, że jej syn zginął w wyniku bomby kasetowej.
  • Lekarze z Iwankowa przez ostatni miesiąc operowali pacjentów bez dostępu do bieżącej wody oraz prądu.
  • Zobacz także: Szymon Hołownia: Niedługo Putin może zrobić nam Buczę w Piasecznie

Gdy żołnierze rosyjscy wycofali się z obrzeży Kijowa, Iwanków został odbity przez siły ukraińskie. Wojskowi inżynierowie na powrót połączyli leżące na północny zachód od ukraińskiej stolicy miasto z pozostałą częścią kraju, stawiając most pontonowy. 

W jednej wsi był przypadek, że zgwałcono dwie siostry, dziewczyny w wieku 15 i 16 lat, dzieci (…) Kobiety wyciągano za włosy z ich piwnic, by mogli je maltretować. Dziewczyny zaczęły obcinać włosy na krótko, żeby być mniej atrakcyjne, by nikt na nie już nie patrzył – powiedziała zastępczyni mera Iwankowa Maryna Bezczastna.

– opowiadała zastępca mera Iwankowa Maryna Bezczastna.

Mieszkająca w mieście Elena Koropad powiedziała ITV, że jej 12-letni syn Artem zginął od ran odniesionych w wyniku wybuchu fragmentu użytej przez rosyjskie wojsko bomby kasetowej. Do eksplozji doszło, gdy rodzina próbowała uciec spod ostrzału.

Iwankowski szpital jest pełen osób rannych w bombardowaniach, ostrzałach i od min. Placówka otrzymała teraz świeże zapasy medyczne po ponad miesiącu pracy w bardzo trudnych warunkach. 

Pracowaliśmy bez prądu, bez wody

– powiedział jeden z chirurgów w wywiadzie dla ITV.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY