Bucza: Zdjęcia satelitarne obalają rosyjską narrację

Dodano   34
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bucza

Bucza, zdjęcie satelitarne / fot. Twitter

Bucza to miejsce szczególne w toczącej się wojnie ukraińsko-rosyjskiej. W weekend pojawiły się informacje dotyczące masowych grobów i ponad 300 zamordowanych cywili w mieście nieopodal Kijowa.
  • Bucza zapisze się na ciemnych kartach współczesnej historii Rosji i Ukrainy
  • W mieście odkryto masowe groby i leżące na ulicach ciała cywilów zamordowanych przez wycofujące się oddziały Federacji Rosyjskiej
  • Moskwa przekonuje, że do zabójstwa cywilów w mieście doszło już po opuszczeniu miejscowości przez armię FR
  • Tezy lansowane przez Kreml nie odnajdują jednak potwierdzenia w rzeczywistości; zdjęcia satelitarne firmy Maxar udowadniają, że ciała cywilów leżały na ulicach od co najmniej 11 marca
  • Zobacz także: Donald Tusk: Orban buduje piątą kolumnę Putina w Europie

Bucza to robota Rosjan

Zdjęcia satelitarne przeczą lansowanej przez Rosję teorii, że do zabójstw cywilów w Buczy doszło już po opuszczeniu miejscowości przez jej wojska.

– podaje “New York Times”, powołując się na zdjęcia firmy Maxar.

Fotografie udostępnione przez Maxar dowodzą, że ciała cywilów na ulicach Buczy leżały co najmniej od 11 marca.

“New York Times” wskazuje, że 11 marca (w dniu wykonania zdjęć) na ulicy Jabłońskiej zalegało 11 kształtów przypominających ludzkie ciała. Zwłoki te odnaleziono 2 kwietnia i pokazano w pierwszych materiałach wideo dokumentujących rosyjską zbrodnię.

Przyczyny śmierci są niejasne. Niektóre ciała były obok tego co przypomina krater uderzeniowy. Inne były przy opuszczonych samochodach. Trzy z ciał leżały obok rowerów. Niektóre miały związane z tyłu ręce białym materiałem.

– wskazuje amerykański dziennik.

W obliczu doniesień o zbrodni, Moskwa zapowiedziała zwołanie specjalnej konferencji i nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Kreml wciąż utrzymuje, że rosyjscy żołnierze nie popełnili ludobójstwa w mieście.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY