Merkel przerwała milczenie. “Niemiecki rząd musi stać po stronie Ukrainy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Angela Merkel

Angela Merkel na konferencji w Berlinie / Fot. Youtube

Jak podaje agencja DPA, była kanclerz Niemiec Angela Merkel podtrzymuje zdanie o nieprzyjmowaniu Ukrainy do NATO. Poparła ona jak najszybsze zakończenie wojny na Ukrainie.
  • Wczoraj prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński zaprosił Angelę Merkel i Nicolasa Sakrozy’ego na Ukrainę, aby zobaczyli skutki swojej polityki ustępstw.
  • Była kanclerz Niemiec podtrzymała swoje stanowisko ws. obecności Ukrainy w NATO.
  • Merkel podkreśliła, że niemiecki rząd powinien wraz z partnerami powziąć wysiłki zmierzające do zakończenia wojny.
  • Zobacz także: Wołodymyr Zełenski zaprosił Angelę Merkel: “Niech zobaczy”

Była kanclerz federalna dr Angela Merkel podtrzymuje swoje decyzje podjęte w związku ze szczytem NATO w Bukareszcie w 2008 roku

– przekazała rzecznik byłej kanclerz Niemiec.

W oświadczeniu wydanym przez niemiecką agencję DPA, Angela Merkel zaznaczyła, że społeczność międzynarodowa musi podjąć wysiłki, aby zakończyć wojnę na Ukrainie.

W związku z okrucieństwami, które ujawniono w Buczy i innych miejscowościach na Ukrainie, wszystkie wysiłki rządu federalnego i społeczności międzynarodowej, aby stanąć po stronie Ukrainy i położyć kres barbarzyństwu i wojnie Rosji przeciwko Ukrainie, mają pełne poparcia byłej kanclerz

– wyjaśniła rzecznik Angeli Merkel.

Emocjonalne nagranie Zełeńskiego

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński w niedzielę zaprosił w emocjonalnym nagraniu Angelę Merkel i byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego, aby pojechali do Buczy i osobiście zobaczyli skalę rosyjskich zbrodni, popełnionych na cywilach.

Zapraszam panią Merkel i pana Sarkozy’ego do odwiedzenia Buczy i zobaczenia, do czego doprowadziła polityka ustępstw wobec Rosji w ciągu 14 lat. Na własne oczy zobaczycie torturowanych Ukraińców – oświadczył Zełenski.

W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę do Angeli Merkel oraz przywódców Zachodu w mocnych słowach zwrócił się także premier Mateusz Morawiecki. 

Negocjowalibyście z Hitlerem, ze Stalinem?

– zapytał podczas konferencji prasowej.

Na szczycie w 2008 r. państwa NATO obiecały członkostwo Ukrainie, ale potem wycofały się z tego z uwagi na Rosję. Merkel i Sarkozy zablokowali żądania innych partnerów NATO, dotyczące szybkiej akcesji Ukrainy

– przypomina z kolei niemiecka gazeta “Die Welt”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Merkel o inwazji rosyjskiej na Ukrainę

Rosyjska wojna agresywna stanowi głęboką cezurę w historii Europy po zakończeniu zimnej wojny

– powiedziała zaraz po inwazji na Ukrainę, Angela Merkel.

Nie ma żadnego uzasadnienia dla tego rażącego naruszenia prawa międzynarodowego i zdecydowanie je potępiam

– podkreśliła była kanclerz Niemiec.

Moje myśli i moja solidarność są z narodem ukraińskim i rządem kierowanym przez prezydenta Zełenskiego w tych strasznych godzinach i dniach

– zapewniała.

Była kanclerz stwierdziła, że niemiecki rząd powinien powziąć wszelką możliwą współpracę z Unią Europejską, grupą G7, a także krajami Sojuszu Północnoatlantyckiego i Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jej zdaniem tylko wspólne wysiłki będą w stanie zakończyć wojnę na Ukrainie.

Była kanclerz powiedziała, że śledzi rozwój wypadków z największą troską i współczuciem. Merkel wyraźnie zaznaczyła, że nowy atak Rosji na integralność terytorialną i suwerenność tego niepodległego państwa tym razem objął całą Ukrainę.

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY