KE rezygnuje z przyznawania złotych paszportów Rosjanom i Białorusinom

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paszport UE

Paszport UE / Fot. YouTube

Decyzją Komisji Europejskiej zostaną zniesione złote paszporty dla obywateli Rosji i Białorusi, które pozwalały bogaczom uzyskać obywatelstwo UE w zamian za inwestycje, z których korzystali oligarchowie z Rosji.

Komisja Europejska rezygnuje z przyznawania paszportów osobom z Rosji i Białorusi. Ma to zapobiec działaniom szpiegowskim oraz ograniczeniu działań Rosji. Złote paszporty, które pozwalają bogaczom uzyskać obywatelstwo UE w zamian za inwestycje.

Sprawozdanie parlamentarnej komisji wzywa UE do wprowadzenia zakazu sprzedaży obywatelstw w zamian za inwestycje oraz do uregulowania programów ułatwień pobytowych dla inwestorów. Programy te przyznają obywatelom państw spoza UE obywatelstwo UE lub status rezydenta w zamian za inwestycje finansowe.

Komisja Europejska zaleciła, aby kraje UE natychmiast zrezygnowały z wszelkich schematów uzyskiwania „złotych paszportów” (obywatelstwa w zamian za inwestycje) i zastanowiły się nad anulowaniem takich paszportów wydawanych wcześniej obywatelom Rosji i Białoruś, którzy zostali objęci sankcjami

– podaje portal NEXTA na Twitterze.

Wartości europejskie nie są na sprzedaż. Uważamy, że sprzedaż obywatelstwa za pośrednictwem „złotych paszportów” jest nielegalna i stanowi poważne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. Otwiera drzwi do korupcji, prania pieniędzy i uchylania się od opodatkowania

– powiedział Didier Reynders, europejski komisarz ds. sprawiedliwości.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY