Stop wykorzystywaniu wojny do ideologicznych celów. Apel do premiera

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ nczas.com

Środowiska proaborcyjne usiłują wykorzystywać kryzys humanitarny wywołany wojną na Ukrainie do realizacji ideologicznych założeń. Grupa lewicowych organizacji, takich jak Amnesty International, Ogólnopolski Strajk Kobiet czy International Planned Parenthood Federation wystosowała apel mający na celu zmianę porządków prawnych w krajach Europy Środkowej, w kierunku zwiększenia prawnej możliwości wykonywania aborcji. Z kolei 118 organizacji tworzących tzw. Wielką Koalicję za Równością i Wyborem domaga się od Ministerstwa Zdrowia sformułowania wytycznych, zgodnie z którymi kobiety przyjeżdżające z Ukrainy będą mogły bezpłatnie dokonać aborcji w polskich placówkach medycznych. Instytut Ordo Iuris przygotował petycję do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o odrzucenie żądań skrajnych organizacji i ochronę polskiego porządku prawnego.

PODPISZ PETYCJĘ – LINK

Pierwszy z listów otwartych skierowany został do rządów państw sąsiadujących z Ukrainą – Polski, Węgier, Słowacji, Rumunii i Mołdawii. Organizacje domagają się uznania, że aborcja jest „podstawową opieką zdrowotną, która powinna być świadczona bezpłatnie”. Sygnatariusze apelu żądają również „usunięcia barier w opiece aborcyjnej i dostosowania krajowej polityki dotyczącej aborcji do wytycznych WHO”. Zdaniem organizacji, także dostęp do środków wczesnonporonnych powinien być zapewniony uciekającym kobietom bezpłatnie i bez recepty.  

Ordo Iuris rozpoczyna Międzynarodową Misję Obserwacyjną wyborów na Węgrzech

Swój apel wystosowała też Wielka Koalicja za Równością i Wyborem. Zrzeszone w niej organizacje domagają się od Ministerstwa Zdrowia „wprowadzenie wytycznych, które umożliwią placówkom medycznym przyjmowanie i bezpłatnie leczenie wszystkich osób uciekających przed wojną”. Sygnatariusze precyzują, że, jeżeli pacjentki zdecydują się na aborcję, to oczekują oni, że „ginekolodzy i ginekolożki będą je wspierać w terminacji”.

W związku z tym, Instytut Ordo Iuris wystosował petycję do premiera Mateusza Morawieckiego. W apelu stwierdzono, że środowiska proaborcyjne „wykorzystują kryzys humanitarny do walki z podstawowymi prawami człowieka”. Ordo Iuris wzywa premiera „do pełnego odrzucenia i publicznego potępienia żądań lewicowych organizacji”. Petycję można podpisywać na stronie handsoffukraine.pl.

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY