Uchodźcy z Ukrainy nie chcą jechać do Szwecji. Boją się, że odbiorą im dzieci: “To kraj mafijny”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
uchodźcy

Warszawa, 28.03.2022. Punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy zlokalizowany w hali CRS Bielany w Warszawie. / Fot. PAP/Piotr Nowak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Uchodźcy z Ukrainy odmawiają wyjazdu do Szwecji. Szwedzcy wolontariusze przebywający na granicy polsko-ukraińskiej wskazują na wielką niechęć do ich kraju.
  • Uchodźcy z Ukrainy obawiają się Szwecji i nie chcą uciekać przed wojną do tego kraju
  • Sprawę nagłośniły szwedzkie media, wskazując na lęk Ukraińców przed strzelaninami, przestępczością oraz odebraniem dzieci przez władze
  • Wśród Ukraińców panuje przekonanie, że Szwecja jest krajem mafijnym
  • Szwedzcy wolontariusze mają problem, by namówić zbiegających przed wojną do wyjazdu na północ
  • Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski: To będzie długotrwała wojna, która będzie miała różne fazy

Uchodźcy nie chcą skorzystać ze szwedzkiej gościnności

Szwedzcy wolontariusze, którzy przyjechali do Polski po uchodźców wojennych z Ukrainy, mieli problem ze znalezieniem osób, które chciałyby wyjechać do ich kraju. Ukraińcy obawiają się podróży do Szwecji m.in. dlatego, że słyszeli o strzelaninach z udziałem zorganizowanych grup przestępczych.

– informują lokalne media.

Sprawę opisuje dziennik “Dagens Nyheter, który z niepokojem donosi o złej sławie, jaką cieszy się Szwecja w oczach Ukraińców. Gazeta poinformowała o inicjatywie gminy Graestorp w południowej części kraju, której władze zdecydowały się wysłać do Polski po uciekinierów z Ukrainy dwa autokary. W Zamościu okazało się jednak, że niełatwo jest znaleźć chętnych; zamiast planowanych 100 osób ostatecznie zabrano do Szwecji 72 osoby w wieku od 2 do 72 lat.

Wiele osób w krajach Europy Wschodniej słyszało, że Malmö to bardzo niebezpieczne miasto. A Szwecja to kraj mafijny, gdzie codziennie zabija się ludzi i strach wyjść na ulicę.

– przytacza w rozmowie z dziennikiem jeden z wolontariuszy.

Z kolei inny szwedzki wolontariusz Jimmy Hemmingsson w rozmowie z lokalnym radiem twierdzi, że Ukraińcy są przekonani, iż państwo odbiera rodzicom dzieci.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Onet

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY