Inicjatywa polskich leśników. Spacer edukacyjny na łonie natury

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W sobotę, 26 marca br., z inicjatywy Lasów Państwowych odbędzie się akcja „Spacer z leśnikiem”. Leśnicy z 429 nadleśnictw w Polsce zapraszają na wspólną przechadzkę po polskich lasach. Wydarzenie jest kontynuacją obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów.
  • Rzecznik prasowy Lasów Państwowych Michał Gzowski poinformował o inicjatywie polskich nadleśnictw
  • Dzisiaj tj. w sobotę 26 marca będzie można pospacerować wspólnie z rodziną oraz leśniczym
  • Zadaniem leśnika, będzie bowiem pokazanie zainteresowanym pobliskich lasów oraz opowiadanie o bogatej roślinności lasów
  • Zobacz także: Stulecie Młodzieży Wszechpolskiej

Lasy zajmują 1/3 powierzchni Polski. Organizatorzy wydarzenia zwracają uwagę, że wystarczy zalewie godzina, by dotrzeć do lasu z każdego miejsca w naszej ojczyźnie.

Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 tys. km szlaków pieszych, prawie 4 tys. km szlaków rowerowych, około 3 tys. 200 parkingów leśnych i miejsc postoju oraz ponad 600 pól biwakowych i obozowisk. W ramach bezpłatnej oferty edukacyjnej Lasy Państwowe udostępniają ponad tysiąc ścieżek dydaktycznych, blisko 600 wiat edukacyjnych oraz ponad 300 izb edukacyjnych oraz ośrodków edukacji leśnej.

W imieniu pracowników Lasów Państwowych serdecznie zapraszam na spacer z leśnikiem. 26 marca spotkajmy się na leśnych ścieżkach. Skorzystajmy z pięknej, wiosennej pogody i wspólnie z rodziną i przyjaciółmi podziwiajmy nasze narodowe dobro, jakim jest las

– zachęcał Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

Szczegółowe informacje dotyczące wspólnej wyprawy do lasu z leśnikiem można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych nadleśnictw oraz na profilach tych jednostek w social mediach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY