Polacy ruszyli na strzelnice. Długie kolejki, brakuje amunicji

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Broń

Broń / Fot. lifesizepotato Wikimedia Commons

Rosyjska agresja na Ukrainę skłoniła Polaków do poprawienia kompetencji w zakresie obsługi broni palnej. Właściciele strzelnic ulokowanych na terenie naszego kraju mówią o kilkukrotnym wzroście frekwencji. Wydłuża się czas oczekiwania na wolny termin w obiektach, ograniczeniem jest też liczba dostępnej amunicji.
  • Jak informuje “Rzeczpospolita”, w Polsce działa ok. 450 ogólnodostępnych strzelnic. Z kolei własne obiekty posiada wojsko, policja i inne służby.
  • Strzelnice przeżywają oblężenie, zapał powstrzymuje jednak brak amunicji – informuje “Rzeczpospolita”.
  • Na wolne miejsce przed tarczą trzeba czekać w kolejce tydzień i więcej – powiedział Krzysztof Galimski, właściciel Gentleman Gun Club, komercyjnej strzelnicy w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego.
  • Zobacz także: Sygnał w stronę Rosji? Francja przeprowadziła test pocisku jądrowego

Strzelnice przeżywają oblężenie

Jak informuje “Rzeczpospolita”, w Polsce działa ok. 450 ogólnodostępnych strzelnic. Z kolei własne obiekty posiada wojsko, policja i inne służby. Sieć strzelnic dostosowanych do treningu z długą, dalekonośną bronią utrzymują myśliwi skupieni w Polskim Związku Łowieckim. Własne obiekty ma też Liga Obrony Kraju czy leśnicy.

Strzelnice przeżywają oblężenie, zapał powstrzymuje jednak brak amunicji – podała gazeta.

Wysoka frekwencja w całym kraju

Paweł Dyngosz, prezes stowarzyszenia Braterstwo, które ma swoje strzelnice w Warszawie i na Dolnym Śląsku stwierdził, że w momencie agresji Rosji na Ukrainę, frekwencja w jego obiektach wzrosła pięciokrotnie.

Przed wojną szkoliliśmy w naszych obiektach najwyżej kilkadziesiąt osób dziennie, teraz bywa, że na trening trzeba wcisnąć nawet 300 chętnych – stwierdził.

Także właściciele innych strzelnic nie narzekają na brak zainteresowania.

Na wolne miejsce przed tarczą trzeba czekać w kolejce tydzień i więcej – powiedział Krzysztof Galimski, właściciel Gentleman Gun Club, komercyjnej strzelnicy w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY