Malwina Smarzek odchodzi z Lokomotiwu. Skandaliczne zachowanie rosyjskiego klubu

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!

Siatkarka reprezentacji Polski Malwina Smarzek-Godek / Fot. Grzegorz Michałowski/PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Polska siatkarka Malwina Smarzek opuści rosyjski klub Lokomotiw Kaliningrad, który działa na rzecz propagandy popierającej agresję Rosji na Ukrainę. Głos na łamach tvp.sport.pl zabrał menedżer zawodniczki Jakub Dolata.
  • Kiedy rosyjskie czołgi wjechały na Ukrainę, na wielu z nich można było zobaczyć dużą, białą literę “Z”.
  • Wkrótce symbol ten, tak bardzo kojarzony z rosyjską inwazją na Ukrainę zaczął być prezentowany także przez zwykłych obywateli Rosji.
  • Kartonów z literą “Z” nie zabrakło niestety również na trybunach Lokomotiwu Kaliningrad.
  • Zobacz także: Słowacja otrzyma Patrioty za sprzęt, który odda Ukrainie

Smarzek opuszcza rosyjski klub

– Za uzasadnieniem prawnym zerwania kontraktu stoi zaangażowanie klubu w propagandę. Natychmiastowo zmieniła się więc sytuacja prawna Malwiny i to zamierzamy wykorzystać. Prawnicy uznali, że nie będzie podstaw do dochodzenia przez klub żadnego odszkodowania. Klub, który do tej pory zachowywał się fair, zaangażował się w wojnę

– powiedział w rozmowie z sport.tvp.pl menedżer Malwiny Smarzek, Jakub Dolata.

Kiedy rosyjskie czołgi wjechały na Ukrainę, na wielu z nich można było zobaczyć dużą, białą literę “Z”. Wkrótce symbol ten, tak bardzo kojarzony z rosyjską inwazją na Ukrainę zaczął być prezentowany także przez zwykłych obywateli Rosji. W koszulkach z tą literą chętnie prezentowała się rosyjska młodzież. Rosyjscy hokeiści przed meczami ustawiali się na lodzie w literę “Z”. Kolejne przykłady tylko można mnożyć.

Kartonów z literą “Z” nie zabrakło niestety na meczu siatkarek Lokomotiwu Kaliningrad. Zostały one przed meczem rozdane kibicom, którzy machali nimi z trybun lub dumnie prezentowali. Zdjęcia z hali na swoim profilu na Twitterze opublikował Radosław Anioł, dyrektor zarządzający polskiej drużyny, Chemik Police.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Onet

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY