Straż Graniczna poinformowała, ilu uchodźców trafiło już do Polski

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Rzeszów, 16.03.2022. Kolejka do punktu obsługi uchodźców, 16 bm. w Rzeszowie. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalny punkt, w którym uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy mogą otrzymać numer PESEL, utworzyć profil zaufany i zameldować się. (mr) PAP/Darek Delmanowicz / fot. PAP/Darek Delmanowicz Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Straż Graniczna podała informacje dotyczące liczby Ukraińców, którzy przekroczyli polską granicę w celu szukania azylu w naszym kraju.

Straż Graniczna: Polską granicę zdążyło przekroczyć 2 miliony uchodźców

Polskie służby zakomunikowały, że do naszego kraju trafiło już ponad dwa miliony uchodźców z Ukrainy. Jest to stan na piątek 18 marca.

Okazuje się jednak, że po ponad dwudziestu dniach wojny za naszą wschodnią granicą, liczba cudzoziemców poszukujących w Polsce azylu zaczęła spadać. Ze środy na czwartek zanotowano spadek o 11 proc. a z czwartku na piątek aż o 42 proc.

Jednocześnie Straż Graniczna informuje o sporym ruchu w drugą stronę. Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, z Polski na Ukrainę wyjechało 227 tys. osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zobacz także: Niemiecki dziennikarz szczerze: Wstyd mi za mój kraj. Oto, jak niemieccy posłowie potraktowali Zełenskiego

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY