Nieoficjalnie: Papież Franciszek zaprosi wszystkich biskupów do udziału w poświęceniu Rosji

WAŻNE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
3 maja

Matka Boża / Fot. Angelo Senchuke, LC/Cathopic

Jak poinformowała amerykańska Katolicka Agencja Informacyjna (CNA), Ojciec Święty Franciszek w najbliższych dniach wystosuje list do wszystkich biskupów, by wzięli udział w uroczystości poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Swój udział już zapowiedzieli katoliccy biskupi latynoamerykańscy, rosyjscy czy bp Athanasius Schneider (posługujący w Kazachstanie).
  • Ojciec Święty pragnie zaprosić każdego biskupa, lub jego odpowiednika prawnego, wraz z wraz ze swoimi kapłanami, do udziału w tym akcie konsekracji – przekazał nuncjusz apostolski w USA, abp Christoph Pierre.
  • W tym tygodniu ruszyła nowenna przed uroczystością poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  • O przyłączeniu się do uroczystości już poinformowali katoliccy biskupi Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Podobną deklarację złożyli biskupi m.in. z Rosji czy Kazachstanu.
  • Zobacz także: Papież poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Podano datę

Ojciec Święty pragnie zaprosić każdego biskupa

CNA powołuje się na list, jaki w trybie pilnym wysłał nuncjusz papieski abp Christoph Pierre do amerykańskiego episkopatu. Hierarcha twierdzi, że „w najbliższych dniach Ojciec Święty skieruje list z zaproszeniem do biskupów, załączając tekst Modlitwy Konsekracji w różnych językach”.

Ojciec Święty pragnie zaprosić każdego biskupa, lub jego odpowiednika prawnego, wraz z wraz ze swoimi kapłanami, do udziału w tym akcie konsekracji, jeśli to możliwe, o godzinie odpowiadającej 17.00 czasu rzymskiego. W najbliższych dniach Ojciec Święty skieruje list z zaproszeniem do biskupów, załączając tekst modlitwy konsekracyjnej w różnych językach – czytamy w ujawnionym liście nuncjusza.

W tym tygodniu ruszyła nowenna przed uroczystością poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Wierzymy i to nas trzyma, ludzie przychodzą się modlić i to nas podtrzymuje. Zakończenie nowenny będzie 25 marca i razem z Papieżem odczytamy akt zawierzenia, poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Naprawdę ufam, że reakcja Boża nam pomoże. To nie jest po prostu wojna, to co się dzieje jest szatańskie – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Stanisław Szyrokoradiuk.

“Chcemy powierzyć Maryi Rosję i Ukrainę”

O przyłączeniu się do uroczystości już poinformowali katoliccy biskupi Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Biskupi latynoamerykańscy poinformowali, że będą uczestniczyć w konsekracji „zgodnie ze strefami czasowymi swoich krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów”. Podobną deklarację złożyli biskupi rosyjscy.

Poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi to nie magia, to modlitwa. Dlatego chcemy powierzyć Maryi Rosję i Ukrainę. W Jej ręce, a właściwie: nawet nie w Jej ręce, ale Jej sercu. To piękna myśl: chcemy wszyscy razem spocząć w sercu Maryi i prosić Matkę Bożą, aby jak najszybciej ustał rozlew krwi i aby prosiła Syna, by zrobił wszystko, co w Jego mocy – stwierdził bp Clemens Pickel, ordynariusz Saratowa.

W czasie, w którym Kościół i świat przechodzą przez bezprecedensowy kryzys duchowy, kolegialny akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu, przeprowadzony przez papieża z biskupami świata, będzie potężnym narzędziem Opatrzności Bożej, by wylać te szczególne łaski, których Kościół i świat tak pilnie potrzebują – podkreślił z kolei bp Athanasius Schneider, posługujący w Kazachstanie.

Nowenna przygotowująca do poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

Niepokalane Serce Maryi, Święta Boża Rodzicielko i nasza najdroższa Matko. Spójrz na udrękę, w jakiej znajduje się Kościół i cała ludzkość wskutek rozpowszechnienia bezbożności, materializmu i prześladowania wiary katolickiej, błędów, przed jakimi ostrzegałaś w Fatimie.

Ty jesteś Pośredniczką wszelkich łask. Wyproś dla nas łaskę, by wszyscy biskupi na świecie, w jedności z papieżem, mogli 25 marca 2022 roku poświęcić Rosję i Ukrainę Twojemu Niepokalanemu Sercu. Mamy nadzieję, że poprzez tę konsekrację – tak jak powiedziałaś nam w Fatimie – w czasie wyznaczonym przez Boga, Rosja się nawróci, a ludzkości zostanie podarowana epoka pokoju. Mamy nadzieję, że poprzez tę konsekrację przybliży się triumf Twojego Niepokalanego Serca, a Kościół zostanie autentycznie odnowiony w chwale czystości wiary katolickiej, świętości liturgii i świętości chrześcijańskiego życia.

Królowo Różańca Świętego i nasza najdroższa Matko, zwróć swoje miłosierne oczy na papieża, biskupów i każdego z nas i wysłuchaj łaskawie naszej gorliwej i ufnej modlitwy. Amen.  

pch24.pl, catholicnewsagency.com, vaticannews.va

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY