Papież poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Podano datę

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Franciszek usprawiedliwia podatki do walki z nierównościami

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej / Fot. PAP/EPA/Maurizio Brambatti. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że w piątek 25 marca, podczas celebracji pokutej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona Kardynał Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. Wcześniej o to apelowali ukraińscy biskupi.

Zobacz także: Ukraina: Biskupi apelują do papieża o poświęcenie Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi

Jak informowaliśmy na początku marca, ukraińscy biskupi zwrócili się do papieża Franciszka z apelem o publiczne dokonanie aktu poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Ukrainy i Rosji, zgodnie z prośbą Matki Bożej Fatimskiej. Dzisiaj Stolica Apostolska poinformowała, że papież dokona tego aktu.

25 marca papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Ten sam akt, tego samego dnia, dokona w Fatimie kard. Krajewski, jałmużnik papieski, jako wysłannik Ojca Świętego – podało Radio Watykańskie.

Co ciekawe, jak można przeczytać w trzeciej części książki ks. Karola Stehlina “Gwiazda przewodnia czasów ostatecznych”, dotychczas papieże ośmiokrotnie dokonywali prób poświęcenia Rosji (trzykrotnie Sługa Boży Pius XII, raz św. Paweł VI, cztery razy św. Jan Paweł II). Jak wskazał ks. Stehlin, za każdym razem jedynie częściowo wypełniali wytyczne przekazane w objawieniach fatimskich. Podobne głosy podnoszą konserwatywni biskupi katoliccy, m.in. kard. Raymond Leo Burke.

Z kolei, jak przypomina Radio Watykańskie, w czerwcu 2000 r. Stolica Apostolska ujawniła trzecią część tajemnicy fatimskiej, a ówczesny arcybiskup Tarcisio Bertone, sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, podkreślił, że siostra Łucja w liście z 1989 r. osobiście potwierdziła, że ten uroczysty i powszechny akt poświęcenia odpowiadał temu, czego pragnęła Matka Boża:

Tak, to się stało – powiedziała wizjonerka – tak jak prosiła Matka Boża, 25 marca 1984 r.

W objawieniu z 13 lipca 1917 r. w Fatimie Matka Boża prosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, stwierdzając, że jeśli prośba ta nie zostanie spełniona, Rosja będzie szerzyć „swoje błędy na całym świecie, podejmując wojny i prześladowanie Kościoła”. Dobrzy – dodała – zostaną zamęczeni, Ojciec Święty będzie miał wiele do wycierpienia, różne narody zostaną zniszczone”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Watykańskie

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY