Viktor Orban dosadnie: “Nie damy się w to wciągnąć”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Węgry

Viktor Orban przemawia do tłumów zwolenników. / fot. PAP/EPA/Tibor Illyes Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Viktor Orban podczas manifestacji poparcia dla rządzącego Fideszu zapowiedział, że nie pozwoli na wciągnięcie Węgier w wojnę ukraińsko-rosyjską.
  • Viktor Orban zgromadził we wtorek na wiecu poparcia Fideszu tysiące zwolenników
  • Węgierski przywódca zapowiedział, że będzie walczył o neutralny status swojego kraju w wojnie ukraińsko-rosyjskiej
  • Premier stwierdził, że jego partia musi wygrać najbliższe wybory parlamentarne, które odbędą się już na początku kwietnia
  • Polityk odniósł się do obecności Donalda Tuska na wczorajszej demonstracji zjednoczonej węgierskiej opozycji
  • Zobacz także: Viktor Orban wprost powiedział to o Donaldzie Tusku. Tłumy wygwizdały szefa PO [+WIDEO]

Viktor Orban: Nie damy się w to wciągnąć

Nie pozwolimy, by lewica wciągnęła nas w wojnę, która toczy się na Ukrainie.

– oświadczył premier Węgier Viktor Orban.

Węgierski przywódca stwierdził, że tylko Fidesz jest w stanie zagwarantować “pokój, bezpieczeństwo i spokój” obywatelom.

Orban przypomniał, że jego partia rządzi już Węgrami dwanaście lat. Premier podkreślił, że w niespokojnych czasach nie można pozwolić dojść do władzy “amatorom i dyletantom”.

Polityk odniósł się także do słów Petera Marki-Zaya, kandydata opozycji na premiera, który stwierdził, że gdyby zaszła taka potrzeba to wysłałby węgierskich żołnierzy na Ukrainę. Orban potraktował tę wypowiedź jako próbę wciągnięcia Węgier w czyjąś wojnę.

Nie pozwolimy na to, żeby lewica wciągnęła Węgry w tę wojnę. Nie pozwolimy, by lewica uczyniła wojskowy cel z Węgier oraz z Węgrów żyjących w kraju i poza jego granicami.

– zapewnił.

Orban uderza w Tuska

W geście rozpaczy zaprosili tu także Donalda Tuska z Polski. Który najpierw rozbił własną partię w Polsce, a potem rozbił Europejską Partię Ludową w Brukseli. Donald Tusk to czarny kot, który sprawia ludziom kłopoty. Stara rada jest taka, aby nigdy nie powstrzymywać przeciwnika przed popełnieniem błędu.

– powiedział premier Węgier.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY