Ukraina: Biskupi apelują do papieża o poświęcenie Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
3 maja

Matka Boża / Fot. Angelo Senchuke, LC/Cathopic

Pokornie prosimy Waszą Świątobliwość o publiczne dokonanie aktu poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Ukrainy i Rosji, zgodnie z prośbą Matki Bożej Fatimskiej – napisali biskupi Konferencji Episkopatu Ukrainy w liście skierowanym do papieża Franciszka.

Zobacz także: Odszedł ostatni cichociemny. Legendarny mjr Aleksander Tarnawski “Upłaz” miał 101 lat

Ukraińscy biskupi w liście zwrócili się jako „rzecznicy nieustannej i serdecznej modlitwy”, również w imieniu ukraińskich kapłanów, osób konsekrowanych oraz wielu wiernych chrześcijan, „by Wasza Świątobliwość poświęcił naszą Ojczyznę i Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi”.

Odpowiadając na tę modlitwę, pokornie prosimy Waszą Świątobliwość o publiczne dokonanie aktu poświęcenia Najświętszemu Niepokalanemu Sercu Maryi Ukrainy i Rosji, zgodnie z prośbą Matki Bożej Fatimskiej. (…) Niech Matka Boża, Królowa Pokoju, przyjmie naszą modlitwę: Regina pacis, ora pro nobis! – dodali.

Co ciekawe, jak można przeczytać w trzeciej części książki ks. Karola Stehlina “Gwiazda przewodnia czasów ostatecznych”, dotychczas papieże ośmiokrotnie dokonywali prób poświęcenia Rosji (trzykrotnie Sługa Boży Pius XII, raz św. Paweł VI, cztery razy św. Jan Paweł II). Jak wskazał ks. Stehlin, za każdym razem jedynie częściowo wypełniali wytyczne przekazane w objawieniach fatimskich. Podobne głosy podnoszą konserwatywni biskupi katoliccy, m.in. kard. Raymond Leo Burke.

Jest oczywiste, że konsekracja Rosji nie została przeprowadzona w sposób, o który prosiła Matka Boża. Uznając konieczność całkowitego nawrócenia się z materializmu ateistycznego i komunizmu do Chrystusa, wezwanie Naszej Pani Fatimskiej, aby poświęciła Rosję Jej Niepokalanemu Sercu zgodnie z Jej wyraźnymi instrukcjami, pozostaje pilną potrzebą – mówił w 2017 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Warto dodać, że w czasie trwania objawień Matki Bożej w Fatimie, Ukraina była częścią Imperium Rosyjskiego.

dorzeczy.pl, marsz.info, facebook.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY