Koniec współpracy Schroedera z Ringier Axel Springer. Był doradcą Ringier AG przez 17 lat

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gerhard Schröder

Gerhard Schröder / Fot. YouTube

Gerhard Schröder to nie tylko były kanclerz Niemiec i członek niemieckiej partii SPD, ale również serdeczny przyjaciel Władimira Putina i pracownik Nord Stream i Rosnieftu i Gazpromu. Do 1 marca br. był doradcą w spółce Ringier AG, czyli m.in. właściciela mediów wydawanych w Polsce, takich jak np. „Fakt”, „Newsweek” i Onet.

  • Były kanclerz jest znany ze swych powiązań z rosyjskim establishmentem oraz Władimirem Putinem.
  • Schroeder od 2005 roku, czyli od czasu zakończenia sprawowania urzędu kanclerskiego w Niemczech, pracował jako doradca w spółce Ringier AG.
  • Medialny gigant zarządza wieloma polskojęzycznymi wydawnictwami. Wśród nich są m.in. „Fakt”, „Newsweek” i Onet.
  • Zobacz także: Reprezentant Polski opuszcza Rosję. Do końca sezonu będzie graczem AEK Ateny

Problemy byłego kanclerza Niemiec

Spółka nie podała do publicznej wiadomości powodów decyzji. Media oceniają, że jest to wynik przyjętych w poniedziałek przez Szwajcarię sankcji wobec Rosji, prezydenta Putina, jego najbliższych współpracowników i rosyjskich oligarchów.

Od 2010 r. Ringier i Axel Springer założyli joint venture (mają w nim po 50 proc. udziałów) obecny w kilku krajach europejskich. W Polsce do koncernu należą serwisy internetowe (m.in. Onet, Business Insider Polska, Plejada i Sympatia) oraz grupa tytułów prasowych, m.in. „Fakt”, „Newsweek Polska”, „Forbes”.

Na początku marca czterech pracowników zatrudnionych w berlińskim biurze Schrödera postanowiło zrezygnować z pracy dla niego.

Były kanclerz został także pozbawiony statusu honorowego członka Borussii Dortmund, czołowego niemieckiego klubu piłkarskiego.

https://twitter.com/BVB/status/1499019448736534529?cxt=HHwWgsC-leOPy80pAAAA

Prokuratura chce postawić zarzuty byłemu kanclerzowi

Z kolei 9 marca prokuratura w Hanowerze złożyła wniosek o postawienie go w stan oskarżenia.

– Sprawa dotyczy paragrafu 7: Zbrodnie przeciwko ludzkości z Międzynarodowego Prawa Karnego. Oskarżenie, obejmujące także inne osoby, trafiło do prokuratury w Hanowerze (miejscu zamieszkania Schroedera) w zeszłym tygodniu i została rozpatrzona przez tamtejsze władze. Przekazaliśmy akta prokuratorowi generalnemu w poniedziałek

– wyjaśniła Kathrin Soefker, rzeczniczka prokuratury w Hanowerze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

TVP Info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY