Rosja chce zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. zagrożenia bronią biologiczną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rosja poinformowała, że odkryła na Ukrainie wojskowy program badań nad śmiercionośną bronią biologiczną. Według FR, Ukraińcy mieli współpracować nad takimi patogenami jak dżuma i wąglik.
  • Rosja zaalarmowała światową opinię publiczną o laboratoriach na Ukrainie, gdzie prowadzone są badania nad szkodliwymi dla człowieka patogenami
  • Wcześniej rosyjska propaganda często podejmowała ten temat, uzasadniając atak na Ukrainę
  • Doniesienia o istnieniu pięciu placówek badawczych potwierdził w czwartek wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu
  • Wcześniej do sprawy odniosła się rzecznik Białego Domu Jen Psaki; polityk zapowiedziała stanowczą reakcję USA na użycie przez Rosję broni biologicznej
  • Doniesienia Rosjan skomentował premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson
  • Zobacz także: “W co gra TVN?” Szokujący materiał stacji wywołał oburzenie [+WIDEO]

Rosja donosi o broni biologicznej na Ukrainie

Rosja wystąpiła z wnioskiem o zwołanie w piątek posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie działań USA na terenie Ukrainy, związanych z bronią biologiczną.

– napisał w nocy ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski.

Szczerski dodał jednocześnie, że Stany Zjednoczone mają obawy co do użycia przez FR broni biologicznej podczas działań zbrojnych.

W czwartek wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu, Stany Zjednoczone mają informacje wskazujące, że twierdzenia rosyjskich władz o rzekomych ośrodkach badań nad bronią biologiczną stanowią przygotowanie gruntu do ataku z użyciem takiej broni przez Rosję. Dodał jednak, że nie wie, czy broń została już przywieziona przez Rosjan na Ukrainę.

USA potwierdziły wcześniejsze doniesienia rosyjskiej propagandy o istnieniu pięciu placówek badawczych pracujących nad patogenami szkodliwymi dla ludzi. Amerykanie przekonują jednak, że nie są to laboratoria pracujące nad rozwojem broni biologicznej i chemicznej.

To, co słyszymy o broni chemicznej, jest wprost wyjęte z ich podręcznika. Zaczynają mówić, że broń chemiczna została zmagazynowana przez ich przeciwników lub przez Amerykanów. W ten sposób, gdy sami użyją broni chemicznej, czego się obawiam, będą mieli gotową “maskirowkę” – fałszywą historię. Widzieliśmy to w Syrii. Widzieliście to nawet w Wielkiej Brytanii. To właśnie już robią. To cyniczny, barbarzyński rząd.

– mówił brytyjski premier Boris Johnson w rozmowie ze stacją Sky News.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF 24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY