Przywódca Chin po spotkaniu z Macronem i Scholzem: “Nie można dopuścić do eskalacji napięć”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jinping podtrzymuje krytykę wobec sankcji na Rosję

Spotkanie przywódców Francji, Niemiec i Chin / Fot. PAP/EPA/Benoit Tessier. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

We wtorek na wideokonferencji prezydent Chin Xi Jinping, prezydent Francji Emmanuel Macron oraz kanclerz Niemiec Olaf Scholz porozmawiali nt. sytuacji na Ukrainie. Przywódcy byli zgodni, że należy doprowadzić do pokoju, a Xi Jinping podkreślał swój sprzeciw wobec sankcji nakładanych na Rosję.
  • Prezydent Chin Xi Jinping podczas rozmowy z prezydentem Francji Emmanuelem Mcronem oraz kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem wyraził ubolewanie wojną w środku Europy.
  • Wraz z przywódcami Chin oraz Francji Xi Jinping zamierza dążyć do pokoju na Ukrainie.
  • Podtrzymał swoje negatywne zdanie nt. sankcji nałożonych na Rosję.
  • Zobacz także: Premier Morawiecki leci do Londynu i Oslo. Wiadomo już, w jakim celu

Xi Jinping wyraził ubolewanie, że w Europie znów rozgorzały płomienie wojny. Zadeklarował poparcie dla rozmów pokojowych pomiędzy Rosją a Ukrainą oraz sprzeciw wobec sankcji nakładanych za Moskwę. Zaapelował o maksymalną powściągliwość, by nie dopuścić do eskalacji napięć.

Chiny doceniają wszelkie wysiłki Francji i Niemiec na rzecz mediacji w związku z sytuacją w Ukrainie i są gotowe do utrzymania komunikacji i koordynacji z Francją, Niemcami i Europą oraz odgrywania aktywnej roli wspólnie ze społecznością międzynarodową w zależności od potrzeb

– powiedział Xi.

Chińskie władze nie potępiły rosyjskiej agresji na Ukrainę i sprzeciwiają się nazywaniu jej inwazją. Poparły też Moskwę w jej żądaniach wobec NATO. Szef chińskiego MSZ Wang Yi powiedział w poniedziałek, że przyjaźń chińsko-rosyjska jest solidna jak skała, a oba kraje mają szerokie perspektywy współpracy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

forsal.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY