Premier Morawiecki leci do Londynu i Oslo. Wiadomo już, w jakim celu

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji prasowej na terenie Wojskowego Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie, przed wylotem do Londynu i Oslo / fot. PAP/Leszek Szymański Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji prasowej na terenie Wojskowego Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie, przed wylotem do Londynu i Oslo.
  • Mateusz Morawiecki uda się we wtorek z wizytami do Wielkiej Brytanii i Norwegii
  • Szef polskiego rządu spotka się z premierem Borisem Johnsonem i premierem Jonasem Gahrem Storem
  • Politycy omawiać będą wzmocnienie pakietów sankcji na Rosję
  • Morawiecki podejmie próbę nakłonienia szefów rządów do zintensyfikowania ograniczeń dla Federacji Rosyjskiej
  • Zobacz także: Władimir Putin zwrócił się do matek i żon rosyjskich żołnierzy

Mateusz Morawiecki leci do Londynu i Oslo

Polski rząd proponuje, aby Europa zamknęła się na dostawy rosyjskich surowców takich jak gaz, ropa i węgiel. Premier Morawiecki za alternatywę wskazuje gaz płynący przez Baltic Pipe, którym dotrze na kontynent norwerski surowiec. Szef rządu będzie w tej sprawie rozmawiać z premierem Jonasem Gahrem Storem.

Udaję się dziś z wizytą do stolic europejskich: Londynu i Oslo, aby wzmacniać pakiet sankcji przeciwko Rosji. Polska wzmacnia wschodnią flankę razem z NATO. Dlatego kluczową sprawą jest dalsza stabilizacja bezpieczeństwa w Europie.

– mówił przed odlotem premier Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej na terenie Wojskowego Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie, polityk mówił o dotychczasowych sankcjach.

Dzisiaj już solidnie uderzają one w gospodarkę rosyjską, ale należy je stanowczo wzmocnić. Sankcje będą kosztowały dużo, dlatego rozmawiam w Europie Zachodniej o odcięciu od sprzedaży gazu i ropy. Tak jak Nord Stream 2 był symbolem słabości Zachodu, tak Baltic Pipe jest symbolem niezależności Polski od Rosji i szantażu gazowego, czyli tego wszystkiego, co pozwoliło Putinowi zbudować machinę wojenną.

– zauważył Morawiecki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY